.

.

4-rth Mens Транзиција Јога Панталони

4-rth Mens Транзиција Јога Панталони

DEN 1320.00

Од стока
Во продавницата

Произведено во САД.Drawstring затворање.Со гордост да ти донесе од страна на 4-rth : повеќе од 10 години во бизнис од лос анџелес, Калифорнија.Дизајнирани, произведени & испратени од Лос Анџелес, CA.Види Производ "Опис" за специфична ГОЛЕМИНА водич. (ignore "големина на табелата" погоре!).Направен од нашите Сопствени МОДАЛНИ француски-Фротир ткаенини од одржлив Бреза Дрво дрво. 2x1 Ребро "ламперија" подолу корселе & надолу страна на ногата - овозможувајќи за неверојатна флексибилност & опсег на движење!.МОДЕЛ : 32"w. 6'1, 170lbs.Големина : М Идеален за сите Јога стилови Ashtanga, Bikram, Hatha & Топла, како и Работи, Тенис, & Фудбал!.Овие светлина-тежина Модални (Бреза Дрво влакна) Адвокатско Транзиција Јога Панталони се "хибрид" кратко спојување на растојанието помеѓу нашите две најпопуларните шорцеви Спојот Краток и Еко-Патеката Кратко.Овие француски-Тери средината на бедрото панталоните се со цел да се формира фитинг сепак се обезбеди удобност на предни џебови кои се пораби на ВРВОТ на облека, па тие не куп до внатрешноста на кратко, ниту плови околу.Има 1" на 2x1 RIB цевки кои непрекинато се протега од двете страни до & над задниот крај обезбедувајќи извонредна стабилност & флексибилност за истегнување & напорни вежби.Црисс-крос крои во бамбус зелена на drawcord совети што е 1/2" тубуларна нерешено кабелот.Совршен за затегнување на шорцеви, ако е потребно, додека еластична корселе овозможува опуштено удобност.Идеален за сите спортови, вклучувајќи Јога, Пешачење, Качување, и Crossfit Обука.ГОЛЕМИНАТА : За големина на МАЛА може да биде до околу 5'10. Тие имаат 5" inseam.За нормална, атлетик се изгради, ќе се постигне "модел-тип" се погледне ако сте се 5'8 & 140lbs или 5'11 & 155lbs.Ако имате тенденција да се изгради или сакате повеќе "опуштено" фит, а потоа одат за еден големина НАГОРЕ.Следниве се големината мерења : X-SMALL : 24-26" половината, 5" Inseam.МАЛА : 27-30" половината, 5" Inseam.МЕДИУМ : 30-32" половината, 6" Inseam.ГОЛЕМ : 33-35" половината, 7" Inseam.X-LARGE : 36-38" половината, 8" Inseam.{Inseam : должина од crotch да полите}За било ОБИЧАЈ-нарачки на било големини/бои, ве молиме, контактирајте и со цел ДИРЕКТНО преку 4-rth.com.Ви БЛАГОДАРИМЕ за проверка ни ги!!!.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне