.

.

Машки Акупунктура Модел, Професионалци 12.2 во Бела Машки Акупунктура Манекен за Обука на Наставниот Образование

Машки Акупунктура Модел, Професионалци 12.2 во Бела Машки Акупунктура Манекен за Обука на Наставниот Образование

DEN 1305.60

Од стока
Во продавницата

Високо Квалитетен Материјал : Мажите Манекен е направен од ПВЦ материјал, живи и здрави, лесен за употреба, не е лесно да се оштети, и може да се користи за долго време.Гравирање Технологија : Манекен со јасни ракопис, не е лесно да се падне, висока дефиниција големи фонтови се интуитивни и лесни за набљудување.Лесен И Пренослив : Лесни манекен што го прави лесно да ги носите и се движи од едно место до друго така да може да се стави каде што треба.Трајни И долгорочни Користи : Acupoint фонтови се сите врежан, нема да биде исфрлен надвор или избришани, и се јасно видливи, практично да работат.Широка Примена : Акупунктура модел е погодна за учење и референтни употреба на tuina, масажа и акупунктура за почетници на Кинеската медицина.Предмет Тип : Машки Акупунктура Model Material : PVCColor : White Size : Прибл. 31cm/12.2 во.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне