.

.

Акварел Хартија | Гроздобер Хартија | Хартија рачно изработени | 75 Листови од Рециклиран Памук Трудови, Совршена Состојба за Било кој Медиум, Празно Вода Боја Трудов

Акварел Хартија | Гроздобер Хартија | Хартија рачно изработени | 75 Листови од Рециклиран Памук Трудови, Совршена

DEN 598.80

Од стока
Во продавницата

МОДЕРНО СРЕДНОВЕКОВНИОТ рачно изработени - Овие рачно изработени античко-во потрага селски трудови се направени од животната средина-пријателски суровини, притисне за да се направи саканата дебелина, и sundried.Додадете ги вашите посебни допре до неа и ќе имаат парче на уметноста на рака надолу.СОВРШЕН ЗА МЕШАН МЕДИА АРТ - Ако сте во древните книги, пиратски богатство на сајтот и скролувајте одлуки, овие листови се совршени за вас!Можете исто така да направи колаж, акварел сликарство, и да се создаде покана писма со гроздобер допир.Прави креативни алтернатива на вообичаените обичен трудови.РАБОТИ НАЈДОБРО СО БИЛО каков ВИД НА МЕДИУМ - Овие бели листови на одличен квалитет рачно изработени гроздобер трудови работат најдобро со акварел, мастило, боја молив, маркер, или други медиуми.Гарантирано нема да крварат-преку, дури и со топката точка или гел пенкала.СУПЕР ПРАКТИЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ - Овие трудови се направени од 100% рециклиран и киселина-слободни материјали, со 150 GSM дебели, силна, масна-мазна ќе се парче уметност во рака надолу.Ако сте во древните книги, пиратски богатство мапи, и скролувајте одлуки, овие листови се совршени за вас!Можете исто така да направи колаж, акварел сликарство, и да се создаде покана писма со гроздобер допир.Прави креативни алтернатива на вообичаените обичен трудови.Овие бели листови на одличен квалитет рачно изработени гроздобер трудови работат најдобро со акварел, мастило, боја молив, маркер, или други медиуми.Гарантирано нема да крварат-преку, дури и со топката точка или гел пенкала.Овие документи се направени од 100% рециклиран и киселина-слободни материјали, со 150 GSM дебели, силна, масна-мазна & трајни карактеристики.Секој пакет содржи 75 листови и секој лист е 8.3" долго, 5.8" широк, и .013 мм дебел.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне