.

.

GRANERO Сурова Сусам 250Grbio

GRANERO Сурова Сусам 250Grbio

DEN 248.40

Од стока
Во продавницата

Тие може да бидат додадени за да колачи и леб, салати, креми, итн.целата или земјата претходно.Тие, исто така може да се пече во тава без масло за неколку секунди.Ја спречува акумулација на масти во црниот дроб, и фитостероли.Помага варењето на мастите, помагајќи им да одржат здрави нивоа на холестерол.Меѓу масните компоненти од сусам Lecithin да се најде.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне