.

.

22 x 44 Инчи Мека Памучна Мали Пешкири, Канал Сина Крпи за Бања, Базен и Фитнес Лесен и Исклучително Абсорбента Брзо Сушење

22 x 44 Инчи Мека Памучна Мали Пешкири, Канал Сина Крпи за Бања, Базен и Фитнес Лесен и Исклучително Абсорбента

DEN 647.76

Од стока
Во продавницата

КАДИФЕН : Чист памук влакна се користат за време на мешање & врти процес се обезбеди собирање е меки.ПРИРОДНИТЕ : Овие 100% природни памучни пешкири, содржат полиестер или друг вештачки материјал.ЖЕДЕН : долг главен памук го прави овие крпи 2-to-никој за absorbency & задржување на водата.ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ : Само најдобрите текстура памук е избран за овие дебели, ултра меки влошки.ПРЕГОЛЕМИ : 6 Луксузно мека Бања крпи великодушно големина на 22 x 44 инчи.Оваа СУПЕР МЕКИ ЛУКСУЗНИ БАЊА ПЕШКИР КОЛЕКЦИЈА ќе биде еден од најдобрите поставува некогаш сте се сопственост.Кадифен ткаат е направен да биде екстра абсорбента и ќе ги отстрани wetness исклучите вашиот кожата без да ја изгубите својата fluffiness.Долго-главен 100% памук користи беше совесно собрани за да се добие помек и помек после секое миење.Ние препорачуваме перење нив пред првата употреба, со ладна вода, кој ќе се отвори на влакна за да се обезбеди подобро absorbency.Се чувствувате како да сте во луксузен спа секој пат кога ќе отстапуваат од бања или туш.Завиткување себе си во дебела меки топлина е одличен начин да или почетокот или крајот на вашиот ден.Не само што ќе ви се љубовта сушење си надвор со овие крпи, но вашите гости ќе ги сакам премногу.Тоа покажува дека вие се грижите доволно за да обезбеди само најдобрите и постелнина за нивно користење.Нашите крпи се достапни во 5 најпопуларните бои денес : бела, јаглен, ванила, розова и теал.Изберете боите кои ќе изгледаат најдобро со вашиот ентериер и ќе бидете изненадени колку гранд тие изгледаат виси од вашата крпа багажник, дали во мајстор бања, гостин бања, прав соба или семејство бања.Не само што се овие големи пешкири за вашиот дом, тие се совршен крпа за да го дофати и да се фрли во вашиот фитнес торба.Користи рака крпа за време на вашиот тренингот или јога за да ги исклучите вашиот пот и бања пешкир за потоа кога ќе туш.На крпи машина се мие и сува-во можност но не користите ткаенина омекнувач, фен листови или кајгана како овие ќе се намали мекост.Цел на неколку групи и да ги рециклирате вашите стари, тенки крпи за употреба во гаража или во подрум.Тие, направи големи подароци, премногу!.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне