.

.

Голо Пчела Органски Портокал Цвет Мед Lip Balm + Мед Реставрација Нога Balm + Цвет Мед Колекција

Голо Пчела Органски Портокал Цвет Мед Lip Balm + Мед Реставрација Нога Balm + Цвет Мед Колекција

DEN 1167.60

Од стока
Во продавницата

СИТЕ ДОБРИ НЕШТА : Сертифициран органски маслиново овошје масло, Соја масло, сончогледово семе масло, екстракт од рузмарин.НИТУ еден ОД ЛОШИ РАБОТИ : Нема paraben, глутен, лорел, proylene гликол, минерални масла, laureth сулфат, вештачки бои и бои, phthalate мириси, или EDTA.Апсолутно НЕ тестирање врз животни. 70% од Сертифицирани Органски состојки.НЕ-НАНО ЦИНК СОНЧАЊЕ LIP BALM – отпорен на Вода и широк спектар на UVA & UVB SPF заштита од сонце.Голо Пчела е страсна за создавање на производи кои ќе остават позитивно влијание врз луѓето и планетата– тоа е причината зошто ние да изберат да ги користат само најбезбедно и повеќето одговорни состојки.Ние никогаш не ги користат сомнителни конзерванси како parabens, и ние правиме се што е во САД за да се обезбеди оваа квалитет.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне