.

.

Nalgene 1203-0030 Polymethylpentene Ниска Форма Грифин Beaker, 30mL Капацитет (Пакување од 12)

Nalgene 1203-0030 Polymethylpentene Ниска Форма Грифин Beaker, 30mL Капацитет (Пакување од 12)

DEN 1525.20

Од стока
Во продавницата

Круг, Грифин-стил, со ниска форма, конусни beaker со свила, прикажан graduations (m L) за општи лабораториска употреба.Polymethylpentene (PMP) beaker за јасност, да се загрози отпор, хемиска отпорност на повеќето киселини, бази, и заеднички растворувачи.Различни големини (30-, 50-, 100-, 150-, 250-, 400-, 600-, 1000-, 2000-, 4000-m L), по повод одбележувањето област, и свила-филтрирани каталог број, големина код, смола код, максимална употреба температура, и "не пламен" симбол.Истурете spout, withstands континуирано температури до 150 степени Ц и повремени температури до 175 степени C (не се за употреба со hotplate).Во согласност со ИСО/ДИС 7056 Меѓународните Стандарди за Лабораторија Plasticware Beakers.На Nalgene јасно polymethylpentene (PMP) изборен круг, Грифин-стил, со ниска форма, конусни beaker со свила-филтрирани graduations (m L) доаѓа во различни големини (30-, 50-, 100-, 150-, 250-, 400-, 600-, 1000-, 2000-, 4000-m L).Оваа PMP пластични beaker е autoclavable, има прелива spout, по повод одбележувањето област, и свила-филтрирани каталог број, големина код, смола код, максимална употреба температура, и "не пламен" симбол.Тоа е во согласност со ИСО/ДИС 7056 Меѓународните Стандарди за Лабораторија Plasticware Beakers и withstands континуирано температури до 150 степени Ц и повремени температури до 175 степени Ц. Оваа beaker не е за употреба на hotplate.PMP е транспарентен, отпорен на влага и повеќето хемикалии, и има висока точка на топење.Таа има висока отпорност и е добар електричен изолатор.Тоа често се користи за autoclavable labware како и микробранова компоненти, гас-порозни пакување, и садови.Beakers се користи за мерење на квалитетот за тестирање, земање мостри и истражување, и во лабораторија апликации во хемијата, образование, истражување, и животот наука апликации.Термо Фишер Научни произведува аналитички инструменти, лабораториска опрема, потрошен материјал, и софтвер под Термо-Научни, Фишер Научни и Nalgene брендови, меѓу другите.Компанијата е основана во 2006 година и е со седиште во Јадрото, М-р.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне