.

.

Clairol Професионални Постојан Liquicolor за Темна Боја на Косата, 5gn Светлина Злато Неутрален Браун, 2 мл.

Clairol Професионални Постојан Liquicolor за Темна Боја на Косата, 5gn Светлина Злато Неутрален Браун, 2 мл.

DEN 311.76

Од стока
Во продавницата

Liquicolor комбинира длабоко климатизација и комплетно сива покриеност, што го прави идеален партнер за сите на вашата коса во боја потреби.Нејзината богата формула smooths косата додека заклучување во боја за долго-траен, природен изглед резултати.Покажете ја вашата креативност со 64 згодна, intermixable нијанси.Liquicolor вклучува 6 Сива Busters НН нијанси за дури и најпознатите отпорни grays. 1. Се применуваат кокосово масло (или друга бариера крем) околу вашата косата.Не заборавајте ушите! 2. Поделете ја косата во 4 делови и клипот во место.Не грижете се ако тоа не е совршен, тоа е само помеѓу вас и вашето огледало! 3. Се меша 1 дел ВИСТИНСКАТА БОЈА со 1 дел ВИСТИНСКАТА БОЈА на Инвеститорот. 4. Со почеток во предниот дел, ќе се применуваат на производот од корените да завршува.Работа во 1/8" коса под-делови за дури и дистрибуција.Нека боја процесот за 20 минути. 5. Се повлече преостанатите боја преку завршува помош на чешел и нека процесот за дополнителни 10 минути.Потоа шампон, состојба и ќе завршиш!. 1. Поделете ја косата во 4 делови и клипот во место за полесно боја апликација. 2. Се меша 1 дел Clairol Професионални Liquicolor и 1 дел 20 vol.инвеститорот. 3. Се однесува на корени & regrowth области. *За овој поглед ние се меша : Liquicolor 6 RR еднакви делови со 20 vol.инвеститорот. 1. Измешајте еднакви делови на Liquicolor И 10 Vol.Инвеститорот. 2. Се применуваат преку средината на должината и завршува масажа и чешла преку секој дел за дури и дистрибуција. 3. Процесот за 30 минути. *За овој поглед ние се меша : 2 делови 6 RR со 1 дел 8 R еднаков дел со 10 Vol.Инвеститорот. 1. Исплакнете со топла вода и нежно емулгирам додека водата тече јасно.Шампон и состојба и стил.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне