.

.

DOITOOL 30pcs Крем Рог Калапи Конус Кроасан Цевка од Нерѓосувачки Челик Non - Stick Cannoli Форми, Крем Рог дански Тесто Калапи Конус Цевки за Кроасан Школка Крем се Тркалаат

DOITOOL 30pcs Крем Рог Калапи Конус Кроасан Цевка од Нерѓосувачки Челик Non - Stick Cannoli Форми, Крем Рог

DEN 203.76

Од стока
Во продавницата

КРЕМ РОГ КАЛАПИ : должината на постојаниот конус форма е 4. 91 инчи/ 12. 50 cm, bottom дијаметар е 1. 38 инчи/ 3. 50 cm.Широко се користи за правење кроасан и десерти.НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК МАТЕРИЈАЛ : Крем Мувла Рогови се направени од 100% анти - 'рѓа не' рѓосувачки челик кој е не - токсични и располагање со ниту еден затврднат мет или полиран површината. 100% ХРАНА - ОДДЕЛЕНИЕ : Направен од супериорен квалитет материјал, овие колачи пополнување школки сакајте се држи и се многу отпорни на топлина.Ве молиме исчистете ја и чувајте се исуши целосно, по употреба.ИСТОК ДА се ОДРЖИ И ПРОСТОР за ЗАШТЕДА на енергија : Мазна површина го спречува тесто се држат до тоа.Речиси лесна крем рог калапи не се фати тесто.Сува темелно пред складирање.Треба само еден мал простор ако оџакот на крем рог калапи заедно еден по еден.МУЛТИ УПОТРЕБА : Кроасан калап за печење конус - тесто во облик на школки како крем рог, француски рог, popsicle, мали сладолед конус, ронлив печива, пица шишарки, вафли конус и обликувањето на pizelle, итн.Фурна Безбедно за печење и fryer безбедно за длабоко срј.Карактеристики Изработени од нерѓосувачки челик не ' рѓа и лесен за одржување, обновливи и алатка, лесна за употреба и чисти.- Лесен за употреба, завиткајте или twine тесто околу овие cannoli цевка, пржете во масло или да се пече во рерна.- Без слој од внатре и од надвор, мала тежина, don' t worry about врвката за околу рака и замор.- Дијагонала и тубуларна долгнавеста форма со коса рабовите избегнување на тоа да се направи подалеку и тестото squashing во споеви.- Совршен за украсување кроасан, cupcake, печива, печење, итн.Исто така добар подарок за вашите пријатели или семејство што го сака, печење.Спецификации - Боја : Сребро - Материјал : не ' Рѓосувачки челик - Големина : Околу 12. 50 X 3. 50 X 3. 50 cm/ 4. 91 X 1. 38 X 1. 38 инчен Пакет Вклучувајќи го и 30 x печење рог калапи.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне