.

.

Intel Core i7 860 Процесор 2.80 GHz 8 MB LGA1156 ПРОЦЕСОРОТ I7-860BOX

Intel Core i7 860 Процесор 2.80 GHz 8 MB LGA1156 ПРОЦЕСОРОТ I7-860BOX

DEN 8853.12

Од стока
Во продавницата

Сигурен Игри Перформанси Со доаѓањето на следната генерација на игри, PC игри е повеќе извонредно од било кога.Турбо Зголеми Технологија овозможува екстра брзина на обработка.Погледнете поголеми.Интегриран контролер меморија обезбедува поголема меморија пропусен опсег.Процесорот е четири јадра се оптимизирани за да се држи чекор со најсовремени дигитални уредување на софтвер.Новите Технологии ја Зголеми Ефикасноста На Intel Core i7-860 процесор, исто така, го прави користењето на неколку други врвни технологии : Турбо Зголеми Технологија им овозможува на процесор за да се кандидира до 133 MHz побрзо кога тоа е работа под енергија/топлинска граници.Intel Core i7-860 процесор обезбедува извонредни перформанси за тешки задачи.Тоа е комбинација на моќта на четири 2.И ќе бидете во можност да се доживее следната генерација на игри без рамка-го оценувате hiccups и slowdowns.Intel Core i7-800 и Core i5-700 Процесор Series Core i7-870 Processor Core i7-860 Processor Core i5-750 Процесор Процесор со Фреквенција 2.Quad Core Подобрена Intel Speedstep Технологија.6 GHz Еден-core перформанси до 3.80 GHz компјутери јадра во еден процесор, гарантирање доволно за обработка на моќта на најсложените апликации.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне