.

.

Ирваси Мов Конзервирани | Лаванда Обоени Мов | 8 Унци на Пурпурна Мос за Самовила Градини, Terrariums и Било Занает или Цветни Проект | Плус Бесплатна Поморски книга на Џоз

Ирваси Мов Конзервирани | Лаванда Обоени Мов | 8 Унци на Пурпурна Мос за Самовила Градини, Terrariums и Било

DEN 479.28

Од стока
Во продавницата

ЌЕ ДОБИЕТЕ - 8 Унци на Конзервирани Лаванда Ирваси Мов, плус бесплатен PDF копија на "Практичен Водич за Поморски Décor" книга на Џозеф Дождови (доставени по е-пошта).ЧИСТА ПОДГОТВЕН ДА се КОРИСТИ МОВ - Нашите ирваси мов ќе додадете боја и vibrancy да било занает или цветни проект и е помалку прашина од нормално mosses, изработка на различни бои на мов enhanced да трае.ЖИВОПИСНИ БОИ & БОГАТА ТЕКСТУРИ - Оваа природна, мека, вистински производ е совршен за уметности, занаети, и цветни аранжмани, венци, минијатурни сцени, potted растенија, можностите се бескрајни!.СОВРШЕН ЗА САМОВИЛА ГРАДИНИ - Свитливи и лесен за користење, нашите мов додава боја и текстура која е совршен во терариум колекции, нежен минијатурни сцени и самовила градини.УДОБЕН ПРОЕКТ ГОЛЕМИНА - 8 унци (тежина) е доволно за неколку мали проекти или еден голем една!.Астрономски Здроби Тргување Премиум Ирваси Мос е совршен за додавајќи дека совршен природен, mossy акцент на цветни аранжмани, занает проект, или да вашиот Самовила Градина!Нашите Ирваси Мов доаѓа во пакување од 2, 4 и 8 унци на обоени мов.Ова е совршен износ за проекти на мали и големи, како самовила градини, минијатурни scences, реплики, училишни проекти, затворен мов градина, terrariums, цветни аранжмани-насекаде или било каде, само треба да додадете дополнителна допир на боја и текстура!Зошто Купување Наутички Здроби Тргување бренд мов : *Нашите mosses се избрани за да се обезбеди најдобар избор и вредност*Сите пратки се внимателно и професионално спакувана да пристигне во најдобра можна состојба*Мека и сунѓерот како текстура - пред се чистат и подготвени за use This убава боја и уникатни мов ќе ве инспирира да додадете еден допир на боја и текстура на многу занает проекти.*Употреба во самовила градини или минијатурни сцени*Покрие делови од почвата или за употреба во potted растенија *Совршен во училиште проекти или реплики*Функционира одлично како природни терариум или аквариум оркестарот *Изработка на централен или други рачно изработени item ALL СТАВКИ ВКЛУЧЕНИ ТУКА НЕ СЕ ЗАГРОЗЕНИ И ИМААТ БИЛ ОСЛОБОДЕН ОД U. S. РИБИ И диви животни УСЛУГА И ОБИЧАИ.АСТРОНОМСКИ ЗДРОБИ ТРГУВАЊЕ е мал бизнис посветен на тоа клиенти.Ако вашата нарачка не е целосно задоволителна, ние ќе размена или да го вратите во било кое време.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне