.

.

Yoshihiro Aoko Сина Челик Hongasumi Јапонски Готвач Нож 3pc Поставите [Yanagi 270mm, Usuba 195mm, Deba 180mm] (ружино дрво се Справи)

Yoshihiro Aoko Сина Челик Hongasumi Јапонски Готвач Нож 3pc Поставите [Yanagi 270mm, Usuba 195mm, Deba 180mm]

DEN 18719.76

Од стока
Во продавницата

Нашите рачно изработени Yoshihiro Hongasumi ножеви се направена со извонредна вештина од страна на нашиот господар занаетчии да се создаде висок квалитет ножеви, кои се неопходни во нивната изработка и изведба.Сина Челик #2 со цврстина на Rockwell скала на 63 и 64, се фалсификувани со железо за да се создаде убава магла модели, а акцент е ставен на рафинирани фалсификување и полирање со највисок внимание на детали.На Yoshihiro Hongasumi Сина Челик Deba турција пот Јапонски Нож е дизајниран за резба и filleting риба, како и некои месо.Тешка нож со еден остро нож, ова готвачи нож направени од сина челик намалувања лесно преку месо и месо од риба.Традиционален hongasumi значи овој нож е на повисок квалитет kasumi нож, или нож, кој беше фалсификувани од страна дели помек челик во текот на хард челик јадро.Едо Usuba потсетува на една мала секира и има искрен совет, кој доаѓа во рака за работи како што се сечење на око надвор од компир.На Usuba е големите доволно да се исецка низ тешки корен зеленчук со ножот што може да се ретко парче деликатна домати.Кован од Висок Јаглерод Сина Челик #2 со HRC 63-64, ова Hongasumi со традиционалните еден остро мелење покажуваат подобро работ на задржување и способност да ги преземе за пофини работ од Kasumi направена од Бело Челик #2. На Yanagi е долг сечење нож, кој беше дизајниран за парче тенки парчиња риба за суши и sashimi.Убавината на својата елегантна тенка сечилото е неговата способност за парче преку состојка во долго непрекинато потези, зачувување на неговиот интегритет и свежина.На Yanagi е една од најпознатите од суштинско значење на традиционалните Јапонски ножеви и е моќен компонента во репертоарот на многу готвачи.Дури и наједноставните задачи се покачени со нож рачно изработени, кои се толку убави како што е функционален.Традиционалните Јапонски нож прави вредности остар раб, кој бара внимание и грижа.Острат и усовршувајќи треба да се направи само со вода whetstones.Овие ножеви се направени со висок-јаглероден челик, што значи дека тие бараат одржување, со цел да се спречи оксидација се случуваат.Рака мие и сува само, и направи така веднаш, ако се работи со кисели состојки.Редовно се применуваат нож нафта со цел да се спречи оксидација се случуваат.Не користите на објекти како што се коските, nutshells, и замрзната храна.Боја : Ружино Дрво Се Справи.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне