.

.

F Fityle Дигитални Tachometer Не-Контакт & Контакт Мерење ВРТЕЖИ во минута Метар

F Fityle Дигитални Tachometer Не-Контакт & Контакт Мерење ВРТЕЖИ во минута Метар

DEN 839.52

Од стока
Во продавницата

* Уредот обично прикажува револуции во минута (RPM) на дигитални прикажува. * Широк опсег на мерење & висока резолуција. * За мерење на ротација на окно или диск, како и во моторот или други машина. * Не - мерење, високо ниво на безбедност. * Примена на MCU и electrooptical технологија, може да се изврши мерење на ротирачки & линеарна возен ефикасно.Ние продаваме производи со добар квалитет и цена.Ние придаваат големо значење на секој повратни информации од клиентите.Добредојдовте да ги собереш и да се купи во нашата продавница.Опис : - Широк опсег на мерење & висока резолуција. - За мерење на ротација на окно или диск, како и во моторот или други машина. - Уредот обично прикажува револуции во минута (RPM) на дигитални прикажува. - Не - мерење, високо ниво на безбедност. - Примена на MCU и electrooptical технологија, може да се изврши мерење на ротирачки & линеарна возен ефикасно.Спецификација : - Мерен Опсег : 1-19999 ВРТЕЖИ во минута - Не - Мерен Опсег : 1 - 99,999 RPM - Точност : +/-(0.02%) + 2 цифрен - Резолуција Сооднос : 0.1 вртежи во минута или 1rpm - Мерење Растојание : 50mm ~ 500mm - Екран : LCD заднинско Осветлување на Екранот - Работна Температура : 0°C-50°C(32°F-122°F) - Со Функција на Максимум, минимум, просек, складирање на податоци, auto off - Напојување : 9 V DC Батерија(не се Вклучени)Големина На Табела : Прибл. 72*35*236mm/2.83*1.38*9.29 inches Package Вклучува : 1 Парче Дигитална Tachomete1 Парче Корисникот Manual1 Парче Рефлексивни Paper1 Парче Runner1 Парче Гаранциона Картичка.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне