.

.

Т Phael Бел Екран на Допир за Замена за iPad 7 8 Генерација Digitizer 2019 2020 10.2 7 8 Генералот A2197 A2198 A2200 A2270 A2428 A2429 A2430 + Пре-Инсталиран Лепило(БЕЗ Home Копче)

Т Phael Бел Екран на Допир за Замена за iPad 7 8 Генерација Digitizer 2019 2020 10.2 7 8 Генералот A2197 A2198

DEN 503.76

Од стока
Во продавницата

➤Компатибилен со i Pad 7 Генерација A2197 A2198 A2200|i Pad 8 Генерација A2270 A2428 A2429 A2430,ве Молиме проверете го Бројот на Моделот пред купување на овој Објект.Ќе најдете го Бројот на Моделот на задната страна на вашиот уред. ➤Премиум digitizer стакло замена на комплет Собранието за i Pad 7 Генерација 2019|i Pad 8 Генерација 2020 година 10.2 инчен, LCD екран НЕ се ВКЛУЧЕНИ. ➤Стакло екран digitizer заврши целосна собранието за i Pad 7 Генералот 2019|i Pad 8 Генерација 2020 без Home Копче, можете да го користите оригинални копче ако се во добра состојба за да го задржат Допир ID способности. ➤Алатка за полнење ви овозможува лесно да ја замените стариот i Pad 7 Генералот 2019 Генерација|i Pad 8 Генералот 2020 екранот на вашиот сопствен - Сосема Нов и висок квалитет на Digitizer - ќе брод во заштитна кутија. ➤Забелешка : не се вклучени Инструкции,но можете да направите пребарување многу видеа на You Tube.Совети : Ова digitizer не мора home копчето, што треба да го инсталирате со вашиот уред е home копче, кој ќе биде единствениот начин да се задржи вашиот Допир ID.Ова Поправка комплет - 2019 2020 i Pad 10.2" 7/8 A2197 A2198 A2200 A2270 A2428 A2429 A2430 пред стакло замена (Не Вклучуваат LCD екран) , е совршена замена за испукани екран/стакло или не-функционира / одмазди на екранот на допир.Компатибилни модели : ◆ i Pad 10.2" 2019 i Pad 7 7 Генералот A2197 A2198 A2200 ◆ i Pad 10.2" 2020 i Pad 8 8 Генерација A2270 A2428 A2429 A2430 Поправка комплет Содржина : ◆ 1 * Нов Екран на Допир Digitizer(Не Вклучуваат LCD) ◆ 1 * Слободни DIY Алатки Комплет Пакување : ◆ Добро спакувани страна на професионални силна поле, за да се заштити кревка допир.Ве молиме Имајте на ум : ◆ Секој екран беше тестиран, еден по еден со нашите одбор пред превозот да бидете сигурни дека тоа работи совршено на вашиот уред. ◆ За да се избегне понатамошна се враќа, ве молиме двојно проверите и да бидете сигурни дека ќе го идентификуваат вашиот i Pad правилно пред да купите. ◆ Ве молиме имајте предвид, не упатство за инсталација ќе бидат вклучени.Ако немате никакво искуство, ве молиме да го имаат инсталирано страна на професионални да се избегне било каков проблем.Professinal вештини потребни за инсталација. ◆ Ве молиме проверете го објектот пред да почнете да ја инсталирате.Ако постои нешто оштетен, ве молиме да ги фотографиите и испратете ја на нас, ние ќе се реши тоа за вас.Инаку,ние не сме одговорни за било каква штета предизвикана од инсталацијата на овој замена на делови. ◆ НЕ лепак екран на допир со вашиот ipad, додека не се ТЕСТИРААТ и бидете сигурни дека тоа работи со вашиот ipad. ★★★★★ ◆ За било какви прашања во врска со производот или услугата, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе се потрудиме да го реши вашиот проблем, во рок од 24 Часа. ◆ Ние сме многу благодарни за вашите предлози, што ќе ни помогне да се служи добро.Ви благодариме на соработката. ◆ Ви благодариме за шопинг во нашата продавница!.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне