.

.

Като САД Модел Воз Производи N EMD E5A Црвено Бенд CB&П #9911A Оперативни Локомотива Модел

Като САД Модел Воз Производи N EMD E5A Црвено Бенд CB&П 9911A Оперативни Локомотива Модел

DEN 2636.88

Од стока
Во продавницата

Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Насочен Килибар LED фарови и осветлени, претходно печатени numberboards.Де-skirted камиони за доцна Тип изглед. "Црвено бенд" носот разголување и букви кои одговараат на оваа локомотива е изгледот кога за прв пат пристигна во Илиноис железничката музеј.ДЦЦ пријателски механизам во комбинација со моќен 5-пол мотор.Доаѓа со опција спојка клип и отстранлив пред cowling.На EMD E5 бил изграден како 2000 коњски сили (и покрај "Д" во името на локомотива серија првично се однесуваат на "Осумнаесет сто" коњски сили мотор спецификација) локомотива за патнички услуги специјално за Чикаго Бурлингтон & Quincy.На голема разлика помеѓу E5 и неговите други рано E-единица браќа беше негова нерѓосувачки челик заврши и препознатлив свирене на флејта, специјално избрани за да одговара на CB&П е брановидни патнички возови како што е Калифорнија, Небраска, и Сребро Редеа Zephyr. "Сребрена Пилот" е последниот преживеан E5 единица и црвениот нос облекување одразува својот изглед од кога за прв пат пристигна во Илиноис Железници Музеј во Унијата, ИЛ.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне