.

.

Xbox Серија X Комплет Пакетот 4k Стриминг / 4k Игри со 2 Нови Контролори

Xbox Серија X Комплет Пакетот 4k Стриминг / 4k Игри со 2 Нови Контролори

DEN 1319.76

Од стока
Во продавницата

Она што е во кутијата : Xbox Серија X конзола, 1 Xbox Безжичен Контролер - саѓи, 1 20-Годишнината специјално Издание безжичен контролер, Ultra High Speed HDMI кабел, кабелот за Напојување.Опремени со AMD е Зен 2 и RDNA 2 архитектури, Direct X ray следење испорачува точно-на-животот осветлување, сенките и точни рефлексии за да креирате динамични, кои живеат светови.Игри Резолуција : Точно 4 K; Спроведување Цел : До 120 FPS; Висок Динамички Опсег : До 8 K HDR; Оптички Диск : 4 K UHD Blu-Ray; HDMI Карактеристики : Авто Ниска Латентност Режим, HDMI Променлива Refresh Стапка, AMD Free Sync.Xbox Серија X испорачува sensationally мазна рамка стапки до 120 FPS со визуелна pop на HDR.Уживајте со поостри ликови, посветла светови, и невозможно детали со точно-на-животот 4 K / подгответе Се за побрзо оптоварување пати, повисока резолуција, повеќе стабилна рамка стапки, како и подобар влез латентност на илјадници Xbox Еден, Xbox 360, и Оригиналниот Xbox игри.Од идни авантури, за тековната опсесии, на класичен наслови, илјадници омилени низ четири генерации на Xbox се погледне и да игра најдобро на Xbox Серија X. Со Smart Испорака, може да се купи поддржани игра еднаш и секогаш ги има најдобрите достапни верзија за она што конзола ќе се игра на.Прослават 20 години на Xbox заедно со Xbox Безжичен Контролер 20-Годишнината Посебно Издание. (На превозот обвиненија ги вклучува сите трошоци на испорака, давачки и даноци во Канадскиот на царинската управа.Сите конзоли се продаваат од страна на Компјутерски Гикови се доставуваат преку препорачана превозот на 3 до 5 работни дена).

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне