.

.

Кингстон Месинг KB8982NDL NuvoFusion Широка Бања Тапа, 5-1/4-Инчен во Spout Дофат, Полиран Месинг

Кингстон Месинг KB8982NDL NuvoFusion Широка Бања Тапа, 5-1/4-Инчен во Spout Дофат, Полиран Месинг

DEN 5234.40

Од стока
Во продавницата

Солидна Месинг Изградба.Duraseal Washerless Кертриџ.Дек Планината 8" 16" Распространета 3-Дупка за Инсталација. 1.2 GPM/4.5 LPM Вода Проток на 60 PSI.Стандардна 1/2" IPS Конекција. 4-1/8" Spout Царинење. 5" Spout Дофат.Вклучува Појавување Заврши Pop-Up Мозоци.Dual Рачката на менувачот се Исполнат АДА Насоки.Корозија-Отпорни Заврши.Шик модни на овој славина се одликува со изразена мајсторство и рамно, ергономски држела.Идеален за повеќе пространа бања, голема чешми се повеќе се шири, освен и функција за 3-дупка за инсталација.На Nuvo Fusion 8-инчен широка бања тапа и својата избрана здрав месинг изградба и премиум полиран месинг заврши се гарантира да glamorize вашиот дом модерната ансамбл за годините што доаѓаат.Оживее застарени со славни престиж на овој тела.Соодветен финиш на мозоци е исто така вклучени.Распространета бања чешми се познати по нивните разноврсна стил и дизајн, подобро прилагоден за да биде инсталиран во бања со доволно простор.Распространета чешми се состои од spout и две тапа рачки (Обично 8" се шири меѓу двете рачки).

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне