.

.

Groz Octagonal месо тело Ладно Длето | Зафат Guard | 3/4 Ширина x 12 Должина | 52-58 HRC | #32843

Groz Octagonal месо тело Ладно Длето | Зафат Guard | 3/4 Ширина x 12 Должина | 52-58 HRC | 32843

DEN 241.44

Од стока
Во продавницата

Кован од висок квалитет од легиран челик.Токму земјата сечење на работ појачани 52-58 HRC.Цврстина во впечатлива крајот се одржува под 42 HRC, така што главата ќе не splinter кога предмет на чекан удари.Прав обложени месо тело со постојана големина означување.Се користи за општа намена работата на сечење и chipping метали, и обликување, се соочува и сечење на stonework.Кован од висок квалитет од легиран челик.Токму земјата сечење на работ појачани 52-58 HRC.Цврстина во впечатлива крајот се одржува под 42 HRC, така што главата ќе не splinter кога предмет на чекан удари.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне