.

.

Резби во дрво Рака Длето Сет на 7 W/за Носење,Компонентите И Chisels,Остар Машини за Алатки,Одлично за Почетници, Хобисти И Професионалци со Gavel

Резби во дрво Рака Длето Сет на 7 W/за Носење,Компонентите И Chisels,Остар Машини за Алатки,Одлично за Почетници,

DEN 1944.00

Од стока
Во продавницата

[Професионални резби во Дрво Алатки Поставите] Нашите машини за комплет вклучува 6 различни chisels и 1 mallet, е најдобар избор за резби во дрво ентузијасти, без разлика дали сте почетник или професионални, тоа е идеална алатка за резби во дрво. [Остри и Издржливи Сечилото] На длето е направен од хром vanadium од легиран челик, што може да се користи лесно, без да се грижиш дека тоа ќе се скрши, која може да обезбеди услуга на животот и зголемување на издржливост, што го прави доволно моќни за да се справи со различни проекти. [Удобно Дрвена Рачка] Со ергономски дизајниран дрвена рачка, tools, ќе ви овозможи да се удобно да се справи со долго проекти и подобрување на прецизна контрола. [Дрвена Кутија за Складирање] Професионални длето поставите Внимателно спакувани во кутија за складирање и лесен за складирање и за носење. [Широк Спектар На Апликации] Разни врвни форми и големини погоден за разни проекти, многу погодна за секој резби во дрво продавница, овој костим е многу погодна за столари, столари, уметници и многу други професии.Исто така погоден за soapstone проекти, занаети или глинени скулптури.Карактеристики : Материјал : Хром Vanadium Легиран Челик + Beech Carving Алатка Големина : Вкупна Должина : 215cm Handle Должина : 100cm Chisel Дебелина : 5mm Mallet Големина : 9.6" x 3.3" / 24.5 x 8.5 cm Box Големина(Dxšxv) : 12.6" x 9.4" x 1.6" / 32 x 24 x 4.0 cm Product Details1 х 13mm Рамен нож 1 x 6mm Внатрешни лак knife1 x 16mm Триаголник knife1 x 16mm Лак нож 1 x 25мм Лак knife1 x 12mm Scimitar1 x Mallet Features : 1. Разни совет форми и големини соодветни за различни проекти.2. Со Носење, лесно за чување и транспорт.3. Се користи во преработка на дрво, резба проекти, стругови, итн.4. На длето се полира за да се постигне добра површина ефект.5. Хром-обложено запечатување заптивка спречува рачка од пукаат под притисок.6. Пропорционално со дрвена рачка обезбедува доволна стабилност и контрола.7. Секој нож се изшкуркан и полиран, и може да се користи веднаш.Пакет се Вклучени : 7 x резба рака длето tools1 x Дрвена Кутија.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне