.

.

Allpax AX7000 Заптивка Машина М3 Ротари-Стил Челик Ален менгеме на назад Монтирани

Allpax AX7000 Заптивка Машина М3 Ротари-Стил Челик Ален менгеме на назад Монтирани

DEN 16027.92

Од стока
Во продавницата

Тешки-должност, леано железо рамка за сечење точни прирабница, прстен, и неправилен облик дихтунзи.Ротари сечење дискови се намали неметални заптивка материјали како плута, влакна, и гума, до ¼ " дебела.Месеци на менгеме на назад или стеги за парче агол железо.Чудак кој управува за да се намали дихтунзи со леснотија.Со гордост се направени во САД.На Allpax AX7000 Ален менгеме на назад Монтирани Ротари-Стил Заптивка Машина.Намалување точни прирабница и прстен дихтунзи со Ален AX7000 (порано M3) Ротари-Стил Заптивка Машина.Дизајниран првенствено за неметални заптивка материјали како плута, влакна, и гума, до 1/4" дебела.Намалувања дихтунзи со лицето ширина на 1/4" 7", од 2" ID на 22" OD.Додаток скала барови (не се вклучени) се прошири на сечење се движат од 22" ID на 42" OD, или 42" ID до 62" OD.Месеци на менгеме на назад, или стеги за парче агол железо.Карактеристики тешки-должност, леано железо рамка со 7" грлото, прецизност челични компоненти, трајни, термички обработени алатка челик, ротари сечење дискови.Чудак работи.Направен во САД.Димензии : 16" со 10" од страна на 4.25".Тежи 15 lb.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне