.

.

Eugenie Rance 1795 за Жените Eau De Parfum 3.4 Мл / 100 Ml

Eugenie Rance 1795 за Жените Eau De Parfum 3.4 Мл / 100 Ml

DEN 3026.40

Од стока
Во продавницата

Eau de Parfum за Жените. 100ml/3.4 Fl.Оз.Спреј.Flowery - Свежо - Бел Цвет - Жолто-Миризлива.Создадена од страна на Франсоа Александар Rancé во 1859, овој мирис им оддава почит на благодатта и шарм на рафинирани жени : unostentatious, деликатна и продорен убавина дека conquers сетила.Топ Белешки : Blackcurrant, Лили на Долината, Мандарина, Бели Цвеќиња, Ylang-Ylang, Бергамот - Диња, Страст Овошје.Блискиот Белешки : Neroli, Роуз Апсолутна, Праска, Виолетова Лисја, Grasse Јасмин, Magnolia.База Белешки : Фиренца Ирис, Сандаловина, Даб Мошус, Амбра, Ванила, Ветивер.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне