.

.

Tiffen 67GDFX3 67mm Злато Дифузија 3 Филтер

Tiffen 67GDFX3 67mm Злато Дифузија 3 Филтер

DEN 2274.96

Од стока
Во продавницата

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. .Зема Црна Дифузија/FX чекор понатаму.Додава мека, златна боја на сенки.Infuses слики со посебна топлина.Салда било мешавина на кожата на ѕвонење.Многу техники се развиени за ширењето или омекнување слики, дали да се создаде расположение во пејзаж или портрет, или, едноставно, како помош за да ги натера луѓето да изгледаат гламурозно.Овие Злато Дифузија/FX филтри произведуваат свилен-нежните текстури, дури и во тесни одблизу без да се жртвува слика јасност.Тие нудат повеќето напредни diffuser некогаш развиена од страна на Tiffen.Секоја создава дифузен слика која не изгледа како да е снимена низ филтер.Овие филтри доаѓаат во различни силни страни, со помал број има суптилни ефект, додека како високо броеви даде повеќе изрече ефект.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне