.

.

Tiffen 67F1 67mm Магла 1 Филтер

Tiffen 67F1 67mm Магла 1 Филтер

DEN 2279.76

Од стока
Во продавницата

Создава Магла-Како Ефект на Сликата.Одржува Острината и Ги Одблесокот.Драматично Го Намалува Контрастот.Color Core Технологија.На Tiffen Магла Филтер е голем посебен ефект на филтерот за да го имаат на рака за да го подобрите вашето фотографија.Овој филтер за имитирање на дејството на природните магла и произведува топла, романтична тон од страна на креирање мека сјај и flare.Магла филтер доаѓа во различни предности, во помал број, го покажува полесни оценки што се на работ вишокот контраст и острина.Повисоките броеви укажуваат потешки оценки кои создаваат вештачки ефекти, како и во фантазија секвенца или соновни аура на мистерија.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне