.

.

6 Шарени Eyeliner Пен Збир, Сенката за Очи Молив, Бисер Eyeliner Комплет Метален Eyeliner Молив Сјајот Eyeliner за Жените Око и Усна Лагер Професионални Око Шминка Поставите Шарени E

6 Шарени Eyeliner Пен Збир, Сенката за Очи Молив, Бисер Eyeliner Комплет Метален Eyeliner Молив Сјајот Eyeliner

DEN 43.44

Од стока
Во продавницата

【Сјајот Сенки Pen Set】топло да кул крем трепет сенки пенкало во 3 бои, што ќе ви овозможи да се префрлат слободно помеѓу различни стилови на око шминка.И сенки пенкала се во облик на боички и се многу лесен за употреба.Кога го користите, едноставно да се примени за да се очите, тоа исто така може да се користи сам или во комбинација. 【Фина Текстура】текстурата на сенката за очи пенкало е паста, која е мека и леплива.Сенки пенкало има силна нијансирање капацитет, како и во процесот на употреба, тоа се придржуваат до кожа без летање во прав.Нејзините daub ефект е мек и природен, без груби graininess.Тоа може да се примени во големи области на eyelid, не ја иритираат орбита, и боја рамномерно. 【Сјајот Ефект】На сенката за очи pen доаѓа со микро-сјај удар, содржи sequins, и бојата е проѕирен, не се претерани.Тоа е погоден за базираше или за нагласување, а не да направите очите да изгледаат подуени.Се применуваат во вашите очи, под различни светлосни агли, другите ќе ги видите вашите блеснаа очите.Се создаде сјајна око шминка и направи на повеќето пенливи лице во толпата!. 【Долготраен и Не Smudging】производот е водоотпорен и пот-доказ, не е лесно да дупка со, така што ќе може да се задржи поставен око шминка за долго време.Таа има добра malleable и вие само ги размачкаме тоа нежно кои можат да бидат обоени.Лесно да се создаде блескава бисерна око шминка. 【Мултифункционален Око Шминка Моливи】Овие шарени дрвен молив не се користи само како сенки молив, но исто така може да се користи како веѓа молив, едно пенкало повеќе функција.Зачувај вашето време.Мултифункционален и удобен.Преносни и лесен за употреба.Совршен за двете професионални Салон или лична употреба.Високо квалитетни состојки со свилен сјај во боја, може да трае во текот на целиот ден долго.Детали : Нето тежина:1g Како Да го Користите : Натопи во износ од сенката за очи меѓу еднакво на целата око sock Тешка боја по корените,креирање на три-димензионални сенка од тебе.Претпазливост : 1.Ве молиме не за други цели освен шминка. 2.Ве молиме не го стави во директна сончева светлина или температурата е премногу висок или премногу ниски. 3.Да се чува вон дофат на деца Пакет Содржина : 1 X Сенки пенкало.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне