.

.

Fenrici Детиште Fidget Играчка за Деца, Возрасни, Dual Аудитивни и Сензорни Стрес Олеснување, Рака Зафат Вшмукување Чаша за Окупациона Терапија, Одлична Алтернатива на Стре

Fenrici Детиште Fidget Играчка за Деца, Возрасни, Dual Аудитивни и Сензорни Стрес Олеснување, Рака Зафат Вшмукување

DEN 167.76

Од стока
Во продавницата

БЕЗБЕДНИ И НЕ-ТОКСИЧНИ : САМО Детиште Fidget Играчка за да се исполнат сите 9 CSPC стандарди и регулатива барања за деца 3 години и постари.Тоа е BPA, Lead-Free, Phthalate-Слободните и Не-Токсични.Вашите деца безбедност е наш врвен приоритет.Ве молиме погледнете нашите Деца Производ Сертификат во производот сликата.ПРОМОВИРА МИРНА & ФОКУС : Помага да се обезбеди излез за немирни енергија и стрес, дозволувајќи им на ум да се смири и да се фокусира.Истражувањето покажува дека трошење на вишокот на енергија преку fidgeting може да го подобри способностите за учење.Совршена како само-регулатива уред или само забава штекер за деца и возрасни слично.ЗАДОВОЛУВАЊЕ на ЗВУК И СЕНЗАЦИЈА : фирмата силикони рамка и вшмукување обезбедува задоволување на сензација и кршење на звук.Само стискаш и поп!.ГРАДИ УМЕШНОСТ & КООРДИНАЦИЈА : повторна употреба на стискаш fidget играчки може да помогне да се изгради рака сила, умешност, и координација на луѓето од сите возрасти.КУПУВАЊЕТО ИМА ВЛИЈАНИЕ : За секој Fenrici производ купување, ние донираат дел од средствата на не-за-профит организација Глобал Гени за финансирање на истражување и образование за детството се ретки болести.Ние партнер со храбри деца и семејства за споделување на приказни на определување, се надевам, и selflessness.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне