.

.

Restokki Дизел Fuelmeter, Мини Дигитален Flowmeter со Дигитални LCD Дисплеј Нафта Гас Гориво Flowmeter за Дизел Kerosene Бензин 15-120L 1 NPT(Сина)

Restokki Дизел Fuelmeter, Мини Дигитален Flowmeter со Дигитални LCD Дисплеј Нафта Гас Гориво Flowmeter за Дизел

DEN 1118.16

Од стока
Во продавницата

★【СУПЕРИОРНОСТ】Нашите дигитални flowmeter има модуларен дизајн, висока прецизност, мала големина и стабилни перформанси.Лесно да се замени и одржување на внатрешните компоненти.Погоден за излезни модули, сензори и далечински предаватели. ★【ДЕФИНИЦИЈА ЕКРАНОТ】Нашите дигитални flowmeter има high-definition екранот за да се прикажат моментален.Читањето е интуитивен и јасно, со голема сигурност, и мерење на точност е ±1%.Компактна структура и лесна инсталација. ★【ШИРОК СПЕКТАР НА УПОТРЕБА】Нашите дигитални flowmeters се идеални метри за вода, светлина хемикалии, бензин, kerosene, дизел, биодизел, и многу други растворувачи и јаглеводородни течности со помош на технологијата и прилагодливи коефициенти. ★【ЗАБЕЛЕШКА】Нашите дигитални flowmeter коло е стабилна, подолг сервисен живот и висока ефикасност. (Батерии не се вклучени).Ако не треба да се користи тоа, ве молиме отстранете ја батеријата. ★【СОВРШЕН УСЛУГИ】Ние сме посветени да носат што на најдобар квалитет на производи.Сите високо-квалитетни гаранции, ве молиме да бидат сигурни да се купуваат и користат.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе го реши проблемот за вас во времето.Спецификација : Оперативен напон : 2.3-3.3 V Батерија тип : 2 x AAA LRO3 батерии Тема големина : 1inch NPT Повторување : ±0.5% Мерка точност : ±1% Максимален работен притисок : 20 BAR Опсег : 15-120 L / Мин Еден грофот : 0.00-9999.9 Вкупните кумулативни грофот : 0-99999 Грешки грофот : 0.1000-9.9999 Работна температура : -10°C ~ +60°C(14°F~140°F) време на Мирување : 1 година Апликација : Дизел, kerosene, бензин Боја : Црвена, Сина(Изборен) Тежина : 371g Пакет Листа : 1 x Flow Meter 1 x Прирачник Забелешка : ве Молиме забележете дека новиот тип и стари тип на производот ќе биде испратен по случаен избор, и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне