.

.

MXBAOHENG Muffle Печка Затворен Лабораториски Електрични Печки Висока Температура на Печка 1200℃ w/Внатрешниот Простор 300X200X120mm

MXBAOHENG Muffle Печка Затворен Лабораториски Електрични Печки Висока Температура на Печка 1200℃ w/Внатрешниот

DEN 406.80

Од стока
Во продавницата

Систем за ладење брзо ладење.Едноставен и удобен операција.Висок квалитет отпорни на корозија и топлина отпорни челик.Задебелување печка вратата огноотпорни материјали.Добра изолација издржливост.Пратката ќе потрае околу 7-13 работни дена за да стигне до вас.Овој производ има само 220 VTechnical Параметри : Модел : YTH-5-12 Maximum температура : 1200℃ Внатрешен простор : 30*20*12 CMPower : 5000 WVoltage : 220 VHeating елемент : Железо, хром алуминиум легура отпор wire Temperature мерење елемент : Никел-силициум thermocouple The отпор печка усвојува циклус тип на операција за индустриски и рударски претпријатија, лаборатории, научно-истражувачки единици, изгасне на мали челик делови, синтерување на метали и керамика, распадот на анализа, итн.и висока температура на греење.Карактеристики : 1.Брзо може да прахосвам топлина за подобро да се продолжи работниот век на muffle печка. 2.На огнена моќ е голем и имаат прекрасен греење ефект.3.Материјалот е отпорен на висока температура.4.Работата на оваа машина е многу едноставно.Мерки на претпазливост : 1. Кога електрична печка се користи или е исклучено повторно по долго-рок деактивирање, тоа треба да се сушат од страна на рерната : Јаглен печка на температура : на собна температура -200 °C/200-600 °CTime : 4 часа/4 hours Note : Отворете ја печка door2. Кога електрична печка се користи, печка на температура не смее да надминува отценети температура, така што нема да ја оштетат греење на елемент, а тоа е забрането да се обрне внимание на различни течности и растворени метали директно во печка, и често се отстрани железо поднесоци и оксиди во печка за да се задржи во внатрешноста на печката исчистете. 3. Редовно проверка на електрична печка, и контактот помеѓу поврзување делови на температура контролер е проводници систем е добро.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне