.

.

Gaffers Лента 2 Инчен Црна,Gaff Лента Не-Рефлективен Водоотпорен Gaff Лента Црна, Повеќенаменски Лента (Црна,2in90 ft)

Gaffers Лента 2 Инчен Црна,Gaff Лента Не-Рефлективен Водоотпорен Gaff Лента Црна, Повеќенаменски Лента (Црна,2in90

DEN 1809.60

Од стока
Во продавницата

Премиум Квалитет : Gaffer Лента 2 инчен е индустриски стандард високо-одделение премија одделение gaffers лента за професионална употреба.Касетата има силна лепливоста, добра затегнувачка перформанси, и е цврсто прикачен и не е лесно да се олабават.Лента за складирање време е долга, не е лесно да се degumming.Лесно да се Солза : Тоа може да биде раскинат хоризонтално или вертикално кога е во употреба, без надворешна сила, како што се ножици.Лесен и брз, во голема мера подобрување на работа ефикасност.Не-рефлективен : Мат крпа лента е посебен материјал, обложени на површината на газа/памучна крпа за да се постигне не-рефлективен ефект.Тоа е главно се користи за сцената, фотографија и видео опрема, итн.Помош обезбедени канапи мешавина дискретно во позадина, не Ќе влијае на нормални работни активности.Нема остатоци : иако нашата лента има силна adhesiveness, кога тоа е да се отстранат, тоа лесно може да се растргнат надвор без да се оштети површината на објектот.Вие не мора да се грижите за напуштање на неуредна остатоци од користат површината, или се грижите за лента отстранување на бојата или површински третман.Повеќенаменски Употреба : без разлика Дали тоа е концерт кабли или фаза кабли, одредување на жици, брод поправки, или одредување на вашиот компјутер, ТВ или на било кој друг кабел да подот, gaffer лента може да се осигурате дека вашиот брзини и површини се безбедни и неоштетени.Голема работа за gaffer лента е во тоа што тие може да се користи да се замени други видови на ленти.На оваа лента се користи во различни индустрии : studio, автомобил, фотограф, музика опрема, кинематографер, или било какви професионални користење на AV кабелот, осветлување, или ничија, итн.Опис : не Можат да најдат доволно силен обврзувачки лента?Дали сте се обиделе на вкусовите во текот лабава кабли на подот?Треба брз лек за нешто што е искината или скршен?На Gaffer Лента е врз основа на Полиетилен и мат крпа композитни материјали, обложени со синтетички каучук.Тоа е совршен за индустрија професионалци.Не-рефлективна површина е силна и флексибилен и може да се најде во филм, театар, на сцената, музика, фотографија, авто и други слични индустрија.Карактеристики : 1)Тешки-должност винил обложени водоотпорен крпа подлога со одлична флексибилност;2)Високи капи лента со одлична адхезија за супериорни перформанси;Не-рефлективен поддршка за слаб сјај.Технички податоци : превозникот:Полиетилен-мат крпа;Вкупна дебелина:0.3 mm±0.01;Лепило:природна гума;Почетна капи : ≥3#;Држи моќта:≥24 h;180°Лепливоста да челик : 10 N /25 mm;Затегнувачка цврстина : 24 N/25 mm;Издолжување стапка : 5%; Температура дијапазон : -10℃-100℃;Основни дијаметар : 76/38 mm;.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне