.

.

Камини Гас Печки Преносни Шпорет на Гас Piezo Електрично Палење Компактен и Лесен Отворено Бутан Кампување Шпорет за Готвење Плоча Windproof Експлозија Доказ (Боја : Среб?

Камини Гас Печки Преносни Шпорет на Гас Piezo Електрично Палење Компактен и Лесен Отворено Бутан Кампување Шпорет

DEN 1053.60

Од стока
Во продавницата

【Анти - се лизга на дното плоча】 : алуминиум материјал, топлина дисипација дупка дизајн, мулти - насочен дисипација на топлина; не се лизга нога влошки, стабилна и не-менувањето. 【Мулти - ниво на контрола на температурата】 : piezoelectric палење, лесен и брз; мулти - ниво на контрола на температурата ротари прекинувач, огнена моќ може да се прилагоди по волја. 【 Алуминиум легура анти - 'рѓа тенџере рек】 : матирано течни послужавник, ниско - клуч и high-end, алуминиум легура тенџере багажник, анти -' рѓа и лесно да се чисти. 【 Интегрирани Касета Шпоретот】 : контакт површината на садот е греење рамномерно, инстант палење, напон керамички палење, без батерија, заштеда на енергија, заштита на животната средина и издржливи. 【 Внатрешна и надворешна употреба】 : Овој пренослив гасна греалка е идеален за употреба на отворено кога кампување, caravanning, риболов, фестивали или дома во градината обезбедување на некои.и тоа може да се користи со соодветните прибор за готвење.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања, и ние ќе го реши тоа за вас.Овој Пренослив шпоретот може да се користи во затворени простории и добро вентилирани области.Спецификација : Име : Преносни Касета Stove Material : Алуминиум легура Бруто тежина : 1 KGSize : 24.8 cm*17cm*9.3 cm Палење метод : Електронски палење Применливи број : 1 - 3 Луѓе Просек врела време : 6 минути Пакет Содржина : Шпорет на Гас * 1 магнетното уред е уште поедноставно!1. Прво, потврди дека контролата pin, (и) на огнена моќ прилагодување.Прилагодување knob е прилагодени на"off" позиција.2. Усогласување на конкавна дел на резервоарот за гас со конвексни дел од шпоретот сад интерфејс.3. Лизгајте нежно се додека не слушнете "кликнете на" звук, што значи дека собранието е завршена!Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е+/- 1-3cm.

Карактеристиките

Name:
Portable Cassette Stove
Material:
Aluminum alloy
Gross weight:
1KG
Size:
24.8cm*17cm*9.3cm
Ignition method:
Electronic ignition
Applicable number:
1- 3 People
Average boiling time:
6 minutes
Package Contents:
Gas Stove * 1 :
The magnetic device is even simpler! :
1. First, confirm that the control pin, (and) the firepower adjustment. The adjustment knob is adjusted to theoff position. :
2. Align the concave part of the gas tank with the convex part of the stove container interface. :
3. Swipe gently until you hear a click sound, which means that the assembly is complete! :
Note:
Light shooting and different displays may cause the color of the item in the picture a little different from the real thing. The measurement allowed error is+/- 1-3cm.
Вака можеби ќе ви се допадне