.

.

Камини Гас Печки Кампување Шпорет на Гас Преносни Вентилација Дизајн Windproof Сите-во - едно Шпорет на Гас Мини Режач со Piezo Палење на Отворено Бутан Кампување Шпорет з?

Камини Гас Печки Кампување Шпорет на Гас Преносни Вентилација Дизајн Windproof Сите-во - едно Шпорет на Гас

DEN 1771.20

Од стока
Во продавницата

【 Алуминиум режач】– Печат фрлија алуминиум режач, униформа греење, брзо загревање.The omni - насочен вентилација дизајн ефикасно dissipates топлина, обезбедува дополнителен слој на заштита за касета печка. 【Не се лизга шпоретот агол дизајн】– увезената шпоретот агол не се лизга дизајн обезбедува повеќе стабилна поддршка. 【 Електронски палење】– Компактен и моќни табела шпорет со piezo палење за лесно осветлување без полесни; бескрајно прилагодливи пламен; користење на преносни гас печки е исклучително лесен. 【 Сигурносен уред】– Кога под притисок на резервоарот за гас е премногу висока, тој автоматски ќе се исклучи врска помеѓу резервоарот за гас и режач за да се спречи согорување и експлозија. 【 Внатрешна и надворешна употреба】– Овој пренослив гасна греалка е идеален за употреба на отворено кога кампување, caravanning, риболов, фестивали или дома во градината обезбедување на некои.Овој Пренослив шпоретот може да се користи во затворени простории и добро вентилирани области.Спецификација : Име : Шпорет на Гас Режач Материјал : Алуминиум alloy Weight : 1.42 KGSize : 326mm*277mm*91mm Firepower : 2900 W Палење метод : Електронски палење Горење потрошувачка : 180 g/ ж± 10% Применливи број : 3-5 Пакет Содржина : 1* Шпорет на Гас Забелешка : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е+/- 1-3cm.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања, и ние ќе го реши тоа за вас.Само содржината на погоре пакет, не вклучувајќи го резервоарот за гас.

Карактеристиките

Name:
Gas Stove
Burner Material:
Aluminum alloy
Weight:
1.42KG
Size:
326mm*277mm*91mm
Firepower:
2900W
Ignition method:
Electronic ignition
Burning consumption:
180 g/ h± 10%
Applicable number:
3-5
Package Contents:
1* Gas Stove :
Note:
Light shooting and different displays may cause the color of the item in the picture a little different from the real thing. The measurement allowed error is+/- 1-3cm.
Please feel free to contact us if you have any questions, and we will solve it for you. :
Only the contents of the above package, not including the gas tank. :
Вака можеби ќе ви се допадне