.

.

I. E. Carport Планови DIY Отворено Крошна Автомобил Засолниште Gazebo Гаража 12'x20' Изгради Свој

I. E. Carport Планови DIY Отворено Крошна Автомобил Засолниште Gazebo Гаража 12'x20' Изгради Свој

DEN 382.80

Од стока
Во продавницата

✔️ Carport Планови. ✔️ Отворено Крошна Автомобил Порта. ✔️ Автомобил Засолниште Gazebo Гаража. ✔️ 12' X 20' автомобил порта. ✔️ Тоа е лесно да се изгради и голем автомобил покритие.Carport Планови DIY Отворено Крошна Автомобил Засолниште Gazebo Гаража 12'x20' Изгради Свој.Овие планови се да се изгради 12' X 20' автомобил порта.Јас, всушност, изграден 2 од овие.Еден за мојот брод и еден за чување на огревно дрво под.Тоа е лесно да се изгради и голема маска.Јас ќе ви пошта хард копии на 8 1/2 " X 11 хартија.Сите планови се дизајнирани од страна на Бен Камен.Бен е пензионираниот Инженер во Канада.Бен исто така, drafts (недовршени) овие себе со користење на најнова Auto CAD софтвер за да се осигура точноста.Тој студирал Инженерство назад во почетокот на 1980-тите.По повеќе од 30 години во Градежната индустрија тој развиена некоја страст за градење кул предмети околу неговата фарма и кабината.Овие се одлични DIY проекти.Со малку вештина секој може да го Направите Тоа Самите.Бен е секогаш e-mail настрана ако имате било какви прашања, додека градењето на еден од неговите проекти.Тој е додавање на нови планови цело време.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне