.

.

Generac 5845 XG7000E 7,000 Вати 410cc OHV Гас Напојува Преносни Генератор Со велосипед Комплет & Електрични на проектот (Прекината од страна на Производителот)

Generac 5845 XG7000E 7,000 Вати 410cc OHV Гас Напојува Преносни Генератор Со велосипед Комплет & Електрични

DEN 3647.76

Од стока
Во продавницата

0 (челични) 10.Опис на производот Премиум квалитет моќ е само една предност на оваа тешка должност генератор конструиран за високи перформанси со користење на Generac OHVI моторот.5 em; } Спореди Generac XG Серија Преносни Генератори Модел # XG4000 XG6500 XG7000 XG7000 E XG8000 XG8000 E XG10000 E 49-држава модел 5778 5796 5797 5798 5800 5747 број 5802 АДС/ХИДРАТИ модел 5843 / 5844 NA / NA NA / NA 5845 / NA NA / NA 5847 / 5846 NA / NA Работи w 4000 7000 6500 7000 8000 8000 10000 Почнувајќи w 5000 8125 8750 8750 10000 10000 12500 Мотор и зафатнина 220cc 410cc 410cc 410cc 410cc 410cc 530cc Мотор тип OHVI OHVI OHVI OHVI OHVI OHVI OHVI Притисок смазка со филтер да да Да да да да Да Почнувајќи метод рачно рачно Рачно Електрични/Прирачник Прирачник Електрични/Прирачник Електрична Батерија вклучени Да да Да Ниска масло исклучување да да Да да да да Да резервоар за Гориво големина (литри) 4.XG Серија контролен панел (види поголема слика).Сигурен 7,000-вати напојување; 8,750 пренапони watts.0 (челични) 9.Конструиран за високи перформанси, на професионални одделение Generac XG7000 E преносни гас електричен генератор (модел 5845) е идеален за резиденцијални и лесни комерцијални апликации, обезбедување на сигурен 7,000-вати напојување секаде каде што треба и максимална излезна моќност од 8,750 watts.0 (челични) 9.5 (челични) 9.Сервисни интервали се до двапати онолку долго колку конкурентни мотори, приближно 2 години или 200 часови на работа.Тоа е поддржан од страна на две-годишен ограничен станбени гаранција (една година гаранција за комерцијални апликации).Она што е во Box Generac XG7000 E-5845 XG Серија 7,000-вати 410cc OHVI преносни гас електричен генератор со електрична проектот (Не-ХИДРАТИ во Согласност), тркала за полнење, рачки, прво снабдувањето со нафта, како и прирачник.5 x беа 25,5 28 x 32 x 29.Трошоци за одржување се намалува со спин-на автомобилската-стил масло филтер дека е поголем од стандардот филтер, фаќање повеќе честички така масло останува почиста за подолг временски период.Не-ХИДРАТИ во Согласност/Не е За Продажба Во Калифорнија.0 (челични) Стартувај време @ 50% оптоварување 13 часови 13 часови 12 часови 12 часа 10 часа 10 часа 10 часа Power Bar wattage метар да да Да да да да Да Control panel LED светлата да да Да да да да Да Час метар да да Да да да да Да Куќи (4) 5-20 R GFCI(1) L14-20 R120/240 V Пресврт-Lock (4) 5-20 R GFCI(1) L14-30 R120/240 V Пресврт-Lock (4) 5-20 R GFCI(1) L14-30 R120/240 V Пресврт-Lock (4) 5-20 R GFCI(1) L14-30 R120/240 V Пресврт-Lock (4) 5-20 R GFCI(1) L14-30 R120/240 V Пресврт-Lock (4) 5-20 R GFCI(1) L14-30 R120/240 V Пресврт-Lock (4) 5-20 R GFCI 120 V(1) L14-30 R Пресврт-заклучување 120/240 V(1) L5-30 R Twistlock 120 V(1) 14-50 R 120/240 V Покриени места да да Да да да да Да се Справи со стил Виткање/заклучување Виткање/заклучување Виткање/заклучување Виткање/заклучување Виткање/заклучување Виткање/заклучување Виткање/заклучување Тркала 9.0 (челични) 9.matrix_plain { font-family : Verdana, Helvetica neue, Arial, serif; font-size : 12px; } .Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.5-инчен полу-цврст 9.Професионален квалитет преносни генератор со напредни 410cc OHVI мотор, електричен старт, и полна заврши рамка цевки.Мотори адаптирано од други апликации може да се прегрее и можат да имаат пократок lifespans.Својата 120-volt места коло-прекинувач заштитени, чувари против моќ overloads и дозволувајќи им на генератор за непречено испрати моќта на вашиот апарати.И сите XG Серија генератори доаѓаат со покриени места за дополнителна заштита од животната средина и солиден работни услови, плус еден час метар за да им помогне на патеката одржување барања.Се утврди вашите барања за преносни генератор : кликнете тука за да го видите wattage топ листите.Неговиот компактен дизајн, помали стапало, полу-цврст, рели-стил тркала и се свитка надолу заклучување се справува направи оваа XG Серија генератор полесно за транспорт.5 x беа 25,5 x 28 31.5-инчен солидна Димензии (Dxšxv, инчи) 27.Забелешка за Калифорнија жители : Овој модел не е ХИДРАТИ-компатибилен.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне