.

.

ZHERO GK Голман Ракавици Сатурн Еволуција, 4mm германски Латекс GIGA Латекс Негативни Намали, Фудбал Голман Деца, Млади и Возрасни, Црна и Златна (Големина 6-11).

ZHERO GK Голман Ракавици Сатурн Еволуција, 4mm германски Латекс GIGA Латекс Негативни Намали, Фудбал Голман

DEN 936.00

Од стока
Во продавницата

ЗОШТО да ИЗБЕРЕТЕ САТУРН Еволуција : употреба на иновативни материјали, еластичен wristband што овозможува да се заврши и да даде поддршка на зглобовите за време на ударот со топка.САТУРН е исклучително лесен и удобен ракавица.На 360-степен рака затворање обезбедува поголема адаптибилност.Германски латекс од 4 mm GIGA ЛАТЕКС со печатење втиснување, кој обезбедува поголема контакт површина на топката.ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ : НАМАЛУВАЊЕ на : Негативни Намали ДЛАНКА : Оригинален германски латекс 4 mm GIGA ЛАТЕКС со Печатење на Злато Втиснување BACKHAND : UNIBODY, карактеристика на оваа ракавица е СУПЕР СВЕТЛО и дише neoprene за оние кои сакаат да имаат ракавица со СУПЕР УДОБНО се вклопуваат.MESH : дише меѓу прстите WRISTBAND : на 360-степен, прилагодлив, заврши околу, за на рака, ја следеше еластична wristband, даде обезбеди поддршка за време на ударот.ДИЗАЈН НАПРАВЕНИ ВО ИТАЛИЈА : ZHERO ракавици се изработени и дизајнирани во сите негови детали во Италија.За реализација на производи ние се потпираме на неколку фабрики во светот, кои имаат долго искуство во областа и да користат напредни машини.За оваа причина ZHERO ракавици се карактеризира со добри технички квалитети, exalting во исто време и естетика, типичен за произведено во Италија.КОНКУРЕНТНА ЦЕНА : ZHERO ракавици чинат помалку од ракавици на историски брендови, едноставно затоа што ние дизајн нив и препродава нив директно.Нашите инвестиции се главно фокусирани на истражувањето, развојот на квалитетни материјали и иновативни дизајни.ZHERO е идеја раѓа од искуството и страст за улогата на голман.Името доаѓа од надеж и убедување, да имаме чиста состојба и се чувствуваат како херој.Италијанскиот дизајн и користење на најдобрите германски латекс, им даде на ZHERO ракавици одличен квалитет-цена сооднос без renouncing да оригинален дизајн.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне