.

.

Никне Органска Храна За Бебиња, Фаза 4 Деца Закуски, Боровинки Apple Wafflez, Една Служи Waffles (50 Count)

Никне Органска Храна За Бебиња, Фаза 4 Деца Закуски, Боровинки Apple Wafflez, Една Служи Waffles (50 Count)

DEN 571.68

Од стока
Во продавницата

ДЕЦА-ОДОБРЕН : Никне Органски Wafflez се совршен рачни саати; направени од цели зрна за бебиња и мали деца 12+ месеци.ЧИСТА СОСТОЈКИ : Никне Wafflez се сите USDA сертифицирани органски и не-ГМО; тие не содржат никакви додадени бои и вкусови, концентрати или нешто вештачко.ХРАНА БОГАТА со : вкусна низок шеќер ужина (3-4g), Никне Органски Wafflez се рерна-печени и направени од органско овошје сите наши бебе и деца храна се направени од најчистите состојки и ништо вештачко.ПОВЕЌЕ ЗА ЉУБОВ : Обидете се Никне е целосна линија на органската фаза 2 фаза и 3 бебешка храна пошта, бебе снек puffs, фаза 4 деца пошта, деца закуски и деца оброци.Целата Храна.Не Се Концентрира.Не-ГМО.Без Конзерванси.Вкусни рерна-печени, низок шеќер ужинка за деца направени со stoneground пченично брашно и вистински овошје и зеленчук.Овие рачни закуски се совршени за малку раце со пет поединечно завиткани делови се направи on-the-go snacking лесно.Сега, исто така достапни во НОВА Тиква & Желе Вкус.Никне нуди целосен асортиман на бебе и деца закуски за 8+ месеци и нагоре.На Никне snacking асортиман вклучува Puffs, Curlz, Crinklez, Chews, Teetherz и Wafflez.Никне е посветена на обезбедување на здрава ужинка опции за одгледување на бебиња и мали деца. 86% од Никне е закуски содржат помалку од 5 грама шеќер по порција.Никне е закуски не содржат вештачки состојки или конзерванси.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне