.

.

Двојна Врата Handleset за Задната Страна и влезната Врата во Венецијанскиот на Возраст од Бронза (Внесени Влез и Лажна Handleset)

Двојна Врата Handleset за Задната Страна и влезната Врата во Венецијанскиот на Возраст од Бронза (Внесени Влез

DEN 4079.76

Од стока
Во продавницата

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .Ова е за Двојно Вратата specificlly, ако имате двојно вратата, еден пакет ќе дојде 2 handleset, еден е внесено влез рачка, другиот е лажна се справи.Оваа Двојна врата се справи со сет со 2 3/8 инчи - 2 3/4 инчи прилагодливи backset latch со квадратни агол напаѓач,и се вклопува 1-3/8-Инчен-1-3/4-Инчен врати.Кукла, неактивни функција вклучува справи со поставување контрола, внатрешни работи knob или лост и не-заклучување deadbolt.Оваа handleset е отворена од страна на надворешен клуч KW1 KEYWAY за канцеларија или на предните врати, на Возраст од мет Бронзена боја влез на врата се справи со lockset сет.Тешки СОЛИДНА locksets, влез на врата лост и deadbolt lock set Вклучува реверзибилна рачка која го прави совршен за монтирање лево или десно раце врати. 1.Дали ова се справи со одговара за мојата НОВА врата?ДА, тоа е одговара за СИТЕ НОВИ ВРАТИ. 2.Дали ова одговара за замена на старите рачка?ДА, ако долниот дел на пред-drilled дупка растојание е 214mm, горниот дел дупка растојание НИ е стандард, тоа е 139mm(5.5 ВО), вие не мора да се грижи за тоа. 3.Тоа е реверзибилна и за двете десно и лево раце?ДА 4.Може да се ресетира со Kwikset Цилиндар?Да,ова се справи со поставување копчињата се Kwikset КОПЧЕТО НАЧИН, тоа е Kwikset Тип, можете да ресетирате тоа да бидат исти клучеви како вашиот постојат копчиња, Цилиндар може да биде одвоен 5.Може да се користи да се замени Emtek handleset?YES (да) Опис на Производот : Одговара за врати дебелина на 1-3/8" -1-3/4" (35mm и 45mm) Inaddition,нашите handleset ОДГОВАРА ЗА 2 ВО ДЕБЕЛИНА ВРАТАТА ПРЕМНОГУ : Backset : 2-3/8" & 2-3/4"(прилагодливи) Отворање на ветер : Двете десната рака и левата.Пакетот Вклучува ХАРДВЕР и образец за инсталација е потребно : * Надворешен handleset * Внатрешни Рачката на вратата се справи со (реверзибилна) * Внатрешни работи Плоштадот штрајк * Deadbolt со 4 копчиња * Прилагодливи backset x 2 * Завртки за инсталација * Дијаграм дефиниција за инсталација : Други спецификација Материјал:Цинк Легура Заврши:Мет црна 100% Солидна Handleset.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне