.

.

JKRED Електроника HDMI Кабел 4K 18Gbps Голема Брзина 2.0 HDMI Кабел HD Аудио 4K HDR HDCP 1.4 V Компатибилен UHD ТВ (1.5 м)

JKRED Електроника HDMI Кабел 4K 18Gbps Голема Брзина 2.0 HDMI Кабел HD Аудио 4K HDR HDCP 1.4 V Компатибилен

DEN 151.92

Од стока
Во продавницата

Со голема Брзина на Податоци Капацитет - 4 K HDMI Кабел 10 ft поддржува HDMI 2.0 б вклучувајќи 18 Gbps, Огледало & Прошири режим, Ultra HD 4 K 2160p, HD 2К 1080p, QHD 1440p, HDCP 2.2, 48-Битна Длабоко Боја, Аудио Враќање(ARC), Dolby True HD 7.1 аудио и Топла приклучување. 4 K HDMI Кабел HDR - Совршени за вашиот 4 K UHD ТВ.Компатибилен за вашиот Apple TV 4 K, стриминг уреди, NVIDIA SHIELD TV, CD/DVD/Blu-ray плеери, Оган ТВ, ro ku Ултра, PS4/5, Switch, компјутери, или другите HDMI-от уреди во вашиот 4 K/HD ТВ, монитори, дисплеи или проектори.Иновативни подобрување - Наменета за сите уреди со HDMI 2.0 стандардот и наназад компатибилен со HDMI 1.4, 1.3 & 1.2. Tinplate Метал Оклопна и позлатени, корозија-отпорни конектори може да се заштити од надворешните сигнал пречки, се гарантира стабилен сигнал на пренос и намалување на јачина на косата.Ултра Издржливост Дизајн - Изградена со премиум тенок алуминиум школка како и високо-квалитетни најлон плетенка јакна, овој HDMI кабелот може да издржи наведнуваат тест од 10.000+ време, без намалување на кабел флексибилност и да се обезбеди најдобра изведба е можно.Совршен Аудио верност : Поддржува повеќето напредни аудио формати и највисок аудио квалитет, поддршка HD 7.1 Dolby, DTS-HD Master Аудио и Dolby Atmos, Dolby Визија, Променлива Освежете го Оценувате (VRR), Брзо Рамка Транспорт(QFT) и Брзо Префрлување Медиуми (СОК), enhanced Audio Return Channel (e ARC). 1m/3.3ft1.5m/5ft2m/6.6ft3m/10ft Package вклучува : 1 X HDMI Кабел.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне