.

.

HAOX Вежба Силикони Sweatband, Силикони Дише Еластична Спортски Headband Површината Анти Затворање Еластичен Sweatband Headbands за Внатрешна Отворено Спорт(Розева)

HAOX Вежба Силикони Sweatband, Силикони Дише Еластична Спортски Headband Површината Анти Затворање Еластичен

DEN 213.36

Од стока
Во продавницата

Анти затворање технологија ефикасно да го спречува пот водич жлебови од преклопуваат и ја подобрува ефикасноста на пот водич.Погоден за разни затворен и отворен спортски, што вежба поудобно.Направен од и меки силиконски материјал, со површината, лесно да се носат и лесно да се чисти.Еластична бенд може да се прилагоди, и носи стил е мазна, не се залепи на косата, и се вклопува удобно на главата.Долго пот водич ритам ефикасно канализација пот од двете страни на уво база, олеснување на вежбање.Функција : 1. Еластична бенд може да се прилагоди, и носи стил е мазна, не се залепи на косата, и се вклопува удобно на главата.2. Долго пот водич ритам ефикасно канализација пот од двете страни на уво база, олеснување на вежбање.3. Направен од и меки силиконски материјал, со површината, лесно да се носат и лесно да се чисти.4. Анти затворање технологија ефикасно да го спречува пот водич жлебови од преклопуваат и ја подобрува ефикасноста на пот водич.5. Погоден за разни затворен и отворен спортски, што вежба поудобно.Спецификација : Предмет Тип : Еластична Спортски Headband Suitable за обемот на главата : Прибл. 48cm-80см/18.9-31.5 in Silicone Дел : Прибл. 27cm/10.6 in Function : Пот складирање ритам е дизајниран во горниот и средниот дел на челото, и потта од глава ќе се акумулираат тука и испразнета од двете страни на лицето за да се намали лицето вода и да се олесни exercise Material : Силикони Пакет Листа : 1 x Еластична Спортски Headband.

Карактеристиките

Item Type:
Elastic Sports Headband
Suitable for head circumference:
Approx. 48cm-80cm/18.9-31.5in
Silicone Part:
Approx. 27cm/10.6in
Function:
Sweat storage groove is designed in the upper and middle part of forehead, and the sweat from head will be accumulated here and discharged from both sides of face to reduce facial water and facilitate exercise
Material:
Silicone
Package List:
1 x Elastic Sports Headband :
Вака можеби ќе ви се допадне