.

.

MECCANIXITY Меки Силиконски Термички Проводници Влошки 50mmx50mmx1mm Heatsink за Ладење Компоненти Сина Пакување од 5

MECCANIXITY Меки Силиконски Термички Проводници Влошки 50mmx50mmx1mm Heatsink за Ладење Компоненти Сина Пакување

DEN 155.76

Од стока
Во продавницата

На Силиконски Термички Влошки работа како добар јазот додатен и мостови нерамна површина и празнини.На влошки се инсталирани меѓу heatsink и уредот на кој се дизајнирани за да се подобри термички трансфер на heatsink.Секоја Мала Големина : 50mm x x 50mm 1 mm (L x W x, T); коефициент на Топлинска Спроводливост : 4 w/m-K; Издржи Температура : 120 F да 400 F; Боја : Сина.Термички Подлога е направен од силикон со мала цврстина, кој има ефект на амортизацијата и тапацир, и во исто време има добра компресирана.Инсталација чекори : 1. Чистење на површината на компоненти прво; 2. Потоа откине заштитна пластична фолија; 3. Место на топлинска влошки онаму каде што е потребно.Големината ние предвидено е подели по парче, ве молиме изберете соодветна влошки пред купување.Што е ова?На Силиконски Термички Влошки работа како добар јазот додатен и мостови нерамна површина и празнини.На влошки се инсталирани меѓу heatsink и уредот на кој се дизајнирани за да се подобри термички трансфер на heatsink.Што ќе добијам?Термички Проводници Подлога, ние нудиме тука, е во големина од : Секоја Мала Големина : 50mm x x 50mm 1 mm (L x W x, T); коефициент на Топлинска Спроводливост : 4 w/m-K; Издржи Температура : 120 F да 400 FIn пакетот на : 5x Термички Проводници Pads Is има некои предности на производот?Термички Подлога е направен од силикон со мала цврстина, кој има ефект на амортизацијата и тапацир, и во исто време има добра компресирана.Како да се користи?Инсталација чекори : 1. Чистење на површината на компоненти прво; 2. Потоа откине заштитна пластична фолија; 3. Место на топлинска влошки онаму каде што е потребно.Она што треба да го забележи?Големината ние предвидено е подели по парче, ве молиме изберете соодветна влошки пред купување.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне