.

.

Radhe Kokig Природни Хербални Органски Индиго Прав, 425 g

Radhe Kokig Природни Хербални Органски Индиго Прав, 425 g

DEN 1042.80

Од стока
Во продавницата

425 грама, индиго хена лист прав содржи природни indigofera tinctoria суви лисја во прав т.билни производи и прави за најдобар природен начин на colorant на влакната.Индиго прав за коса содржи индиго лисја (indigofera tinctoria) кој е важен за да им даде на сина боја.Индиго прав се добива од растение indigofera tinctoria.Тоа се користи за да боја на косата уште од античките времиња.Таа не содржи никакви хемиски, ppd, slat или метални додатоци тоа е чиста билни производи.Постојат многу хемиски бои се достапни на пазарот што ја дава посакуваната боја на кожата, но тие се штетни и на долг рок, за скалпот и косата.Индиго доколку се користи со хена, тоа му дава различни нијанси на кафеава и црна, во зависност од односот на хена и индиго прав се користи.Производот е целосно билни и безбеден за кожата.Ние сме со користење само на индиго остава за правење нашата чиста билни индиго прав производи, кој му дава целосна бенефиции и предности за корисниците.Листовите се берат, сушат и мелат во фино sifted во прав.Оваа прав се користи за коса.Kokig природни билни органски индиго прав (425 грама).

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне