.

.

120 DB Гласно Вратата и Прозорецот Отворен Аларм Сензор 2 Пакет за Деца, Деменција Пациенти Безбедност, Безбедност на Безжични Аларми Одржите Вашиот Дом, Базен, Кабине

120 DB Гласно Вратата и Прозорецот Отворен Аларм Сензор 2 Пакет за Деца, Деменција Пациенти Безбедност, Безбедност

DEN 383.76

Од стока
Во продавницата

ВИСОКА АЛАРМ : 120 DB безбедност аларм е совршен за сигнализација за вас кога има несакан влез.Коишто се слушаат на околу 750 метри тоа звучи толку гласно лицето знае дека треба да престане да го она што тие го прават.Одлично за превенција, заштита на вашиот детски соби или спречи никого од неизразен надвор или во.БЕЗЖИЧНА АЛАРМ СЕНЗОР : Нема жици е потребно и 3 LR44 батериите се вклучени во секој уред и 3 дополнителни резервни батерии дојде со пакет.Направен да трае 6 - 12 месеци овие батерии во аларми ќе биде обвинет за подолг период на време.Кога е време да се промени, ќе знаеш.Со интуитивен ниско ниво на батеријата индикатор можете лесно да дознаете кога ќе треба да смените батериите.ЛЕСЕН ЗА ИНСТАЛАЦИЈА : безжичната безбедност аларми може да се инсталира било каде со отворање.Едноставно се користи лепило предвидено лента и тоа до каде ви треба!Прозорци, врати, и влезовите едноставна и јасна со аларм.Минималната оддалеченост за уредот да работи е 15mm (0.6 инчи), па кога инсталирање бидете сигурни дека за да добиете и двете парчиња на алармот е можно поблиску.ЕЛЕГАНТЕН ДИЗАЈН НА КУЌА - Со ултра тенок се изгради и елегантен дизајн овие аларми може да се стави лесно секогаш кога ќе им треба.Одлично за прикачување да куќа врати, сите видови на станови, и кабинет или канцеларија, ги стави каде што ќе видите одговара.Тие може да биде дискретен и едноставно да се инсталира, но не бидат измамени овие аларми пакет удар, подготвени за да ги одврати било какви несакани дејства.ПАКЕТ се ВКЛУЧЕНИ : 2 * Аларми со ленти (Батерии вклучени), 3 * LR44 Батерии (дополнителна копија), 2 * Анти-бучава Уво приклучоци, 1 * прирачник за Корисникот.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне