.

.

SpzcdZa 5Sets Магнетни полиња за Префрлање Нормално Отворен Затворен NC NO Вратата, Аларм за Прозорецот за Безбедност/Магнетна Врата на копчињата/Магнетни Контактирајте г

SpzcdZa 5Sets Магнетни полиња за Префрлање Нормално Отворен Затворен NC NO Вратата, Аларм за Прозорецот за Безбедност/Магнетна

DEN 383.52

Од стока
Во продавницата

➤ Име на производ : Магнетна Врата хируршка постапка; Боја : Црна; Материјал : ABS;Нето Тежина : 125g. ➤Емитува Растојание : 3-15mm;Монтажа Дупка Големина : 7 x 2,5 mm/ 0.28" x 0.1"(L*W);Големина : 55 x 12 x 11mm / 2.2" x 0.47" x 0.43"(L*W*H). ➤Пакет Содржина : 5 Групи x Магнетна Врата хируршка постапка; Контакт Тип : NC/НЕ/COM. ➤Работен Напон : 100 V; Номинална Моќност : 10 W; Контакт Капацитет : 0.5 A(Максимум Switch Тековен). ➤Оваа опција содржи нормално затворен и нормално да отворите контакти,Одлична за употреба во семејството и фабрика прозорец, врата.итн.Помогне да се одврати кражба со оваа магнетен прекинувач кој е компатибилен со повеќето возила со лизгачки прозорец.Име На Производ : Магнетни Door Contact Reed Switch.Материјал : Анти-оган ABS штит,Боја : Бела.Поврзување на владата : Н. В./Н. О conbined.Номинална струја : 500(ма);Номинална напон : (VDC)100;Номинална моќност : 10 W.Работното растојание : повеќе од 15mm, помалку од 25мм.Димензија : 55*12.5*11.5 мм; Монтажа Дупка Големина : 7 x 2,5 mm/ 0.28" x 0.1"(L*W).Препораки за примена : дрвена врата, прозорец, метални врати, порти и сите други компатибилни апликација.На вратата и прозорецот магнет треба да се инсталира во затворена положба на врата/прозорец.Магнет дел е инсталирана на подвижен вратата и прозорецот.Switch дел е инсталирана на фиксна вратата и прозорецот рамка.Switch дел и магнет дел треба да биде усогласена колку што е можно.Магнетна Врата Прекинувач мора да биде инсталиран според уреди со покажувач на далечина;.Тоа само може да се обезбеди префрлање сигнал на уредот, што не може директно да се вчита на моќ, ниту, пак, директно да го поврзете светилка!.Вратата магнет треба да биде подалеку од силни магнетни полиња пречки извор како што е трансформатор.Инаку, работни карактеристики на вратата магнет ќе биде променета и се е можно лошо постапување.N.В.значи Нормално Затворени : Кога магнет заедно, коло е проводници( светло ); Кога магнет се издвојува, коло не е проводници ( light off );.N.О.значи Нормално Отвори : Кога магнет се издвојува, коло е проводници( светло ); Кога магнет заедно, коло не е проводници ( light off ).Ве молиме проверете право треба внимателно пред купување на тоа!.На вратата и прозорецот магнет треба да се инсталира во затворена положба на врата/прозорец.Магнет дел е инсталирана на подвижен вратата и прозорецот.Switch дел е инсталирана на фиксна вратата и прозорецот рамка.Switch дел и магнет дел треба да биде усогласена колку што е можно.Магнетна Врата Прекинувач мора да биде инсталиран според уреди со покажувач на растојание;само може да се обезбеди префрлање сигнал на уредот, што не може директно да се вчита на моќ, ниту, пак, директно да го поврзете светилка!Вратата магнет треба да биде подалеку од силни магнетни полиња пречки извор како што е трансформатор.Инаку, работни карактеристики на вратата магнет ќе биде променета и се е можно лошо постапување.N.В.значи Нормално Затворени : Кога магнет заедно, коло е проводници( светло ); Кога магнет се издвојува, коло не е проводници ( light off );N. O. значи Нормално Отвори : Кога магнет се издвојува, коло е проводници( светло ); Кога магнет заедно, коло не е проводници ( light off ).Ве молиме проверете право треба внимателно пред купување на тоа!.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне