.

.

HYPERLITE LED Ѕид Пакет Светлина 50W 6,500 LM (130lm/w) 5000K со Мрак за да се Зора Photocell УЛ/DLC Заверена Погоден за Влажно Локација Светла Надворешен Ѕид Пакет за Паркинг Alleyways Магацин

HYPERLITE LED Ѕид Пакет Светлина 50W 6,500 LM (130lm/w) 5000K со Мрак за да се Зора Photocell УЛ/DLC Заверена

DEN 1679.76

Од стока
Во продавницата

КОМЕРЦИЈАЛНО ОДДЕЛЕНИЕ - На 50 W led Ѕид Пакет светлина, може да биде многу загрози отпорни, и е во состојба да се справи со влажни временски услови.Затоа, тоа е погоден отворено led светло се користи широко за објекти и активности на отворен области, како што се alleyways, градење средини, паркинзите, комерцијални активности на отворен простор, во цркви, итн. 130 LUMENS ПО WATT - Hyperlite 50 W надворешен ѕид осветлување има лумен пребројувањето на 6,500 со зрак агол од околу 120 степени и обезбедува супер светло 5000 K светлина, која е повеќе посветла од други 60 W led ѕид пакет, што значи тоа е повеќе стабилен и енергетски ефикасен.УЛ Таа, исто така доаѓа со gradienter, кој ви овозможува да инсталирате брзо и прецизно.Врз основа на проценките, тоа трае пет минути за да инсталирате еден ѕид пакет светлина.Влезен напон : 110-277 V.ПЕТ-годишна ГАРАНЦИЈА – Hyperlite посветува себе за да се обезбеди добар квалитет отворено led светло и најдобри конкурентна цена за Американски клиенти.Вие сте секогаш се покриени од страна на нашиот 5-годишна гаранција кога ќе купување на нашите производи, и добредојдовте да не контактирате ако имате потешкотии во инсталирање или користење на нашите производи.Прилагодување на photocell сензор на други места за да се обезбеди тоа не е под влијание на светлината низ монтажа точка.Препорачливо е да се прилагоди кон врвот на ѕидот пакет.Заврши на ѕид пакет photocell околу нетранспарентно лента.Не целосно печат light sensor.Моќност : 50 W.Димензија : 14.2 x 9.3 x 7.0. Светлина Ефикасност : 130 lm/w.Прозрачна : 6,500 LM.Влезен Напон : AC 100-277 V ( широк спектар возачот, не еден 120 V).Температура на бојата : 5000 K.Лумен Одржување : 50.000 часови.Совршен led ѕид пак лесни за монтажа, 8 ft. - 20 ft.високо на ѕидовите, мислења и колони.Универзална делница кутија за монтажа удар-outs, им овозможува на инсталерот да се качи на тела за секоја делница кутија или ѕид површината. 5000 K (бел ден бел) светла боја емитира идеален за безбедност осветлување, додека сеуште се естетски префинета и сосед-пријателски.Тешки-должност отпорни на корозија умре-фрлија алуминиумска конструкција со комерцијални одделение во прав грб боја обезбедува чисти, полира и долготраен изглед.Одржување-бесплатен енергетски ефикасни Led диоди со текот 50,000 час на животот " (еквивалентно на 23 година на животот на 6 часа на ден), елиминирање на вашите треба да се користи и да го замени светилки.Универзална широк спектар 100-277 Volt возачот.Мрак за да се Зора Photocell Вклучени.Оваа photocell може да ви помогне да го вклучите светлото НА автоматски на зајдисонце/ноќ и ИСКЛУЧУВАЊЕ на изгрејсонце/текот на денот, кои ќе бидат повеќе енергетски ефикасни.Ако сакате да ја размонтираат оваа photocell и вклучете го светлина од себе, ве молиме љубезно ве молиме да се отстрани photocell од внатрешноста на светлината, а потоа поврзете ги двата црна кабел.Photocell Белешки.На photocell може да бидат погодени од околните светлината за време на употреба, и треперење може да се случи.Ако тоа се случи, тоа може да се ракува како што следува : .Прилагодување на photocell сензор на други места за да се обезбеди тоа не е под влијание на светлината низ монтажа точка.Препорачливо е да се прилагоди кон врвот на ѕидот пакет.Заврши на ѕид пакет photocell околу нетранспарентно лента.Не целосно печат light sensor.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне