.

.

Celley 14 Инчен Бамбус Игли за Плетење Сет, 18 Парови Еден Посочи Игла за Плетење, 36 компјутери - 18 Големини: 2mm – 10мм

Celley 14 Инчен Бамбус Игли за Плетење Сет, 18 Парови Еден Посочи Игла за Плетење, 36 компјутери - 18 Големини:

DEN 431.76

Од стока
Во продавницата

Овој сет карактеристики фантастичен асортиман на една точка игли за плетење опремен со 18 пар сетови (36 парчиња вкупно) од НАС големина игли за плетење кои се движат од 2.0 mm до 10.0 mm (Видете Игла за Плетење Sizer во опис дел).Овие игли за плетење се направени од 100% органски, сите природни дрвени бамбус - поседуваат заврши совршен за секој почетник или искусен плетење ентузијаст.Направена од супер лесни материјали, секоја од овие 14 инчен долги игли за плетење, беа направени со анти-лизга лесно зафат дизајн за да се помогне во олеснување на болки во зглобовите, плетење стрес и непријатност во зглобовите (важечки за сите возрасти).За разлика од двете, пластика и алуминиум, нашите големи бамбус игли се одржи предиво по многу повисока стапка, се помалку ribut и ќе се чувствувате апсолутно неверојатна во рака, како ќе се направи на вашиот пат низ кругот - служи како практичен, но сепак ефективни плетење додатоци за годините што доаѓаат.Вклучува корисна 60-инчен лента мерка со златен јазичиња рабови и трајни флексибилна рамка идеален за било која DIY проект, needlecraft комплет, и мерење на криви, рамни или заоблени површини.Воведување на 14" Единствена Точка Бамбус Игли за Плетење Поставени од страна на Celley.ДАЛИ ЗНАЕТЕ.. Повеќето долго време knitters се согласувам дека и двете, пластични и алуминиумски игли за плетење имаат тенденција да имаат лизгава костец, се помалку удобно, а се со поголема веројатност да предизвика вашиот бода да се лизга надвор од завршува.Овие лесно-зафат бамбус игли се многу удобни за работа со, поседување топла, нежна и питу чувствуваат.За разлика од традиционално помали дрвени плетење опции, нашата долга 14 инчен бамбус игли се познати по нивната флексибилност и издржливи атрибути – што ги прави прилично тешко да се пробие, и идеална за долгорочна употреба.Почетници и долго време работници под исти услови се признае дека бамбус добива подобри по секоја употреба.Да, без разлика дали сте на овие користење на долги игли за плетење за ќебиња, белезници, џемпери или марами, ќе се најде на нивните уникатни карактеристики овозможува предиво да планирам без проблеми во текот на бамбус.Можете дури и не мора да паузира да им помогнам на предиво заедно.Секој заострените точка на иглата гарантира дека секој поединец јамка е дури, што резултира во совршен бод.Плус, овие single-зашилени игли за плетење се екстра долг, што ги прави најдобар избор за бебе knitters, нудат дополнителни рака поддршка, и идеален за крупни проекти или големи облека."Оваа прифатлива сет ќе се вклопи во поголемиот дел плетење кеси и да се направи одличен подарок за било knitter." Игла за плетење Sizer : (18 Пар – 36 Парчиња / Компјутери)2.0 mm (НАС 0) 2.25 mm (НИ 1) 2.5 mm (НИ 1.5) 2.75 mm (НИ 2)3.0 mm (НИ 2.5) 3.25 mm (НИ 3) 3.5 mm (US 4) 3.75 mm (НИ 5)4.0 mm (НИ 6) 4.5 мм (САД 7)5.0 mm (НИ 8) 5.5 мм (НИ 9)6.0 mm (НИ 10) 6.5 mm (НИ 10.5)7.0 мм (Не одговара НИ големина)8.0 mm (НАС 11)9.0 mm (НАС 13)10.0 mm (НАС 15)БОНУС : 60 Инчи.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне