.

.

Zerodis Кружни Игли за Плетење Сет, DIY Кружни Игли Алуминиум Материјал DIY Игли Поставите Отстранлив Сет за Плетење Џемпери(2#)

Zerodis Кружни Игли за Плетење Сет, DIY Кружни Игли Алуминиум Материјал DIY Игли Поставите Отстранлив Сет за

DEN 1281.36

Од стока
Во продавницата

【Силен И Издржлив】 Кружни игли се направени од алуминиум материјал, мала тежина, сјајни и издржливи, флексибилни, мека, но доволно силна, погоден за сите видови на плетење проекти, е вашиот најдобар асистент за плетење. 【Повеќекратна Употреба DIY Изработка на Алатки】 Кружни игли во собата може да се користи во многу проекти, како што се DIY плетени шалови, шиење облека.Тоа помага да се подобри ефикасноста на плетење. 【Флексибилен Кабел】 флексибилен кабел може да се движи со игла, и лесно може да се поврзани со игла совет за да се постигне бариера слободни плетење.Кабелот е трајни, не е лесно да се скрши, и е многу мека. 【Почетник Пријателски】 Кружни игли за плетење се многу погодни за оние кои учат да капчиња, на почетниците кои се само почнуваат да учат или оние кои имаат искуство патувања. 【Соодветен Подарок Опции】 Кружни игли за плетење се одличен подарок за пријателите, семејството, плетење љубовници, и тоа е, исто така, идеален подарок за секој занает ентузијаст.Спецификација : Предмет Тип : Кружни Игли за Плетење Сет Материјал : Алуминиум Производ за Употреба : апарати за Домаќинство Опсегот на Употреба : Повеќето Луѓе на Правото Возраст Кружни Pin : 2 x ( Прибл. 2.75 mm / 0.11 инчен , Прибл. 3.25 mm / 0.12 инчен , Прибл. 3.5 mm / 0.14 инчен , Прибл. 3.75 mm / 0.15 инчен , Прибл. 4.0 mm / 0.16 инчен , Прибл. 4.5 мм / 0.18 инчен , Прибл. 5.0 mm / 0.20 инчен , Прибл. 5.5 мм / 0.22 инчен , Прибл. 6.0 mm / 0.24 инчен , Прибл. 7.0 mm / 0.28 инчен , Прибл. 8.0 mm / 0.31 инчен , Прибл. 9.0 mm / 0.35 инчен , Прибл. 10 mm / 0.40 инчи ) Јаже Должина : Околу. 55 cm / 21.65 инчен , Прибл. 42.5 cm / 16.73 инчен , Прибл. 38 cm / 14.96 инчен , Прибл. 32 cm / 12.60 инчен Пакет Листата : 13 x Парови на Кружни Игли ( 2 парчиња по пар ) 1 x Складирање Торба 4 x Позиционирање Копчиња 1 x Алатка Налепница 1 x Мали Ножици 2 x P Тип Иглички 2 x Конектор 4 x приклучен Кабел 1 x Владетел.

Карактеристиките

Item Type:
Circular Knitting Needles Set
Material:
Aluminum
Product Use:
Household
Scope of Use:
Most People of the Right Age
Circular Pin:
2 x ( Approx. 2.75 mm / 0.11 inch
, Approx. 3.25 mm / 0.12 inch :
, Approx. 3.5 mm / 0.14 inch :
, Approx. 3.75 mm / 0.15 inch :
, Approx. 4.0 mm / 0.16 inch :
, Approx. 4.5 mm / 0.18 inch :
, Approx. 5.0 mm / 0.20 inch :
, Approx. 5.5 mm / 0.22 inch :
, Approx. 6.0 mm / 0.24 inch :
, Approx. 7.0 mm / 0.28 inch :
, Approx. 8.0 mm / 0.31 inch :
, Approx. 9.0 mm / 0.35 inch :
, Approx. 10 mm / 0.40 inch ) :
Rope Length:
Approx. 55 cm / 21.65 inch
, Approx. 42.5 cm / 16.73 inch :
, Approx. 38 cm / 14.96 inch :
, Approx. 32 cm / 12.60 inch :
Package List:
13 x Pairs of Circular Pins ( 2 pieces per pair ) :
1 x Storage Bag :
4 x Positioning Buttons :
1 x Tool Sticker :
1 x Small Scissors :
2 x P Type Pins :
2 x Connector :
4 x Connection Cable :
1 x Ruler :
Вака можеби ќе ви се допадне