.

.

Кој Сака да Биде Милионер - Игра Момче Боја

Кој Сака да Биде Милионер - Игра Момче Боја

DEN 2378.40

Од стока
Во продавницата

Шестотини trivia прашања.Целосната-motion видео презентација.Имитирање на ABC gameshow.Опис на производот врз Основа на 2-ри Издание верзија на PC/Play Station хит (така, "2-ри Издание" title никогаш не беше "1st Edition" за Игра Момче.) Карактеристики 600 прашања, спас избори, и FMV кој Regis Philbin на прашањето : "Кој сака да биде милионер?", сите конечниот одговор е, "јас не!" Сега, може да се доживее сите на возбуда и драма на хит ТВ игра шоу каде и да одите.Regis Philbin ќе побара од вас 15 за повеќе тешки прашања по натпревар и со помош на сите три lifelines, може да достигне милион долари совршенство.Постојат 600 прашања во сите, и на вас може да се предизвик вашите пријатели во "Најбрзиот Прст" круг.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне