.

.

HP 712 Жолта 29-3 ml-Pack Вистински Мастило Касети (3ED79A) за DesignJet T650, T630, T230, T210 & Студио Плотер Принтери

HP 712 Жолта 29-3 ml-Pack Вистински Мастило Касети (3ED79A) за DesignJet T650, T630, T230, T210 & Студио Плотер

DEN 1679.76

Од стока
Во продавницата

Мастило Боја : Жолта HP Светла за Статистика Design Jet Мастило.Кертриџ Капацитет : 29 ml 3-pack Мастило касети, вистински HP 712 Мастило.HP Светла за Статистика Мастила се постигне извонредни линија квалитет и светла боја разлика да го изнесам секој детал.Храбар слики, точно, неутрално grays, и архивирање на издржливост со водоотпорен црнците.HP 712 Design Jet мастило е дизајниран заедно со вашиот HP Design Jet печатач за да овозможи постојано високо-квалитетни отпечатоци на широк спектар на медиуми – заштеда на време, пари, и да се обезбеди вашите клиенти задоволство.HP е dual-ink технологија е иновативен комбинација од најпаметните боја-базирани боја мастила и постојан и водоотпорен пигмент-врз основа на црна да го изнесам секој детал на обична хартија, овозможување на целосна и точна комуникација.Сигурна алтернатива за remanufactured мастила : Додека не-HP мастила може да чини помалку, тие можат да предизвикаат често глава за печатење замена, unsellable отпечатоци – да губат време и пари и да се зголеми печатач престој и одржување.Вистински Design Jet Мастила, Printheads, и Design Jet голем формат печатач плотери се дизајнирани и конструирани да работат заедно како оптимизиран систем за печатење.Еколошки пријателска алтернатива за remanufactured мастила : Враќање празни мастило касети и printheads бесплатно да HP Планета Партнери Програма, ваков затворена јамка за рециклирање на процесот на користење на пластични од рециклирани Вистински HP касети плус рециклирани шишиња од сода и закачалки спречување на нив од одење на депонијата наместо да креирате нови Вистински HP касети.Дизајниран за и компатибилен со HP Design Jet T650, T630, T250, T230, T210 & Студио Голем Формат Плотер Принтери.Производ Гаранција : До "Гаранција Завршува" датум е достигнат или оправдани ограничување за користење постигнат, кое и да се случи прво.Она што е во Кутијата : 3 вистински HP 712 Мастило касети.HP Светла за Статистика Мастила се наменети за поддршка на преглед и соработка процес во заводот, рендерирање извонредна линија квалитет заедно со светли, ситно препознаваат бои за да го изнесам секој детал на обична хартија.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне