.

.

Livia е Леќата - Совршена Комбинација на Кошер Сол, Црн Пипер & Лук. Вкусни Зачин & се Фаќа за Готвење & Бразилецот Пилешко, Бифтек, Риба, Сендвичи или Прскање со вода на с?

Livia е Леќата - Совршена Комбинација на Кошер Сол, Црн Пипер & Лук. Вкусни Зачин & се Фаќа за Готвење & Бразилецот

DEN 239.76

Од стока
Во продавницата

СОВРШЕН ЗАЧИН РАМНОТЕЖА : Livia е Леќата Сол е совршено балансирана комбинација на три секојдневниот зачини Кошер Сол, Крупен Црн Бибер и Лук Сол.Без кромид, билки, или скриени зачини, само Сол, Бибер и Лук (SPG)!Нема потреба да се измери секој зачин надвор да се добие совршена комбинација, само даде тресат за совршен резултат на тоа во секое време.Се СОЗДАДЕ MOUTHWATERING МЕСО : Внесете светот на гурманските готвачи!Livia е леќата не е премногу груб и не се премногу фини, земјата да се создаде идеална зачин за да посипете или бришење на вашите омилени намалување на месо.Изненади вашите гости со mouthwatering месо преполн со вкус.Совршен за бразилецот, barbequing, печење, и тавата за пржење.Livia ќе се трансформира на повеќето обични бифтек, пилешко, риба, или плескавица во scrumptious entrees кои се сигурни да се победи пофалби дури и од најтешките критичари.БЕСКРАЈНИ КОРИСТИ за СОВРШЕНА КОМБИНАЦИЈА : Livia не е само преобразува месо, но исто така е совршен сите намена леќата.Вкусни на сите видови на храна каде сол традиционално се користи, Livia ќе преземат вашите сетила за вкус на друго ниво.Пука со вкус, обидете се Livia е на салати, зеленчук, компири, ориз, чили, пица, сендвичи, лубеница, француски помфрит, guacamole, сосови, и, се разбира, пуканки.Можностите се бескрајни.НУЛА КАЛОРИИ уште ПУКА со ВКУС : Livia е леќата сол преобразува ироничен поплави во вкусна третира.Совршен за повеќето диети, тоа ќе додадете вкус без калории за сè, од зелен грав за да жолчките.ЗАБАВА ПОДАРОК за FOODIES : Livia е сигурно ќе стане вашиот омилен тајна состојка која го подига вашиот готвење и победи восхит.Сподели со оние кои се, исто така, бараат да се земе нивниот вкус на рецка.СИТЕ ПРИРОДНИ и ЗДРАВИ : Livia е глутен-бесплатно, не-ГМО, не-MSG, соја-бесплатно, и орев-слободни.Тоа е исто така се направени токму тука, во САД!.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне