.

.

MILIVIXAY Цилиндар Свеќа Калапи за Восок Восок Калапи Duarable Пластични Свеќа Калапи за Свеќа Одлуки-Висина: 5.1 Инчи,со Дијаметар:2.0 Инчен

MILIVIXAY Цилиндар Свеќа Калапи за Восок Восок Калапи Duarable Пластични Свеќа Калапи за Свеќа Одлуки-Висина:

DEN 287.52

Од стока
Во продавницата

Цилиндар Мувла-Висина : 5.1 инчи,со Дијаметар : 2.0 инч.Duarable Свеќа Мувла : свеќа мувла е направен од висок квалитет на компјутер материјал.Тоа можат да го издржат честата употреба поради неговата отпорност на високи и ниски температури.Мувлата е изградена на две одделни делови : основни дел и капак, за да се направи тоа практично да се земе од свеќа.Оваа мувла може да се користи за парафински, восок, Дланка Восок, восок свеќа на одлуки;Било восок работи во оваа неверојатно лесно мувла.Совршен калапи за DIY свеќа одлуки,Тоа е исто така одличен подарок за пријателите и вашите деца кои се заинтересирани во рачно изработени craftworks.Се хранат станот плетенка wicking преку дупка на дното на мувла.Повлечете го преку една педа од фитил е лепење на дното на мувла.Серпентина на еден инч парче фитил дека е лепење на дното на мувла.Се тркалаат на мувла sealer во топката.Притиснете го во текот на извиткани фитил да го запечати дупка во долниот дел од калапот.Проп еден бар во склопот на врвот на мувла.Потоа се врзуваат на долго и на крајот на фитил до бар.Пад на стопен восок во калап,Бидете сигурни дека фитил е центриран.Нека свеќа кул целосно.Околу 1 до 2 часа.Отстранување на калап sealer од дното на картон.Отстранување на свеќа од Мувла(Мали совети : На калапи е Freezed во -4℉ во фрижидер за 15 минути, тоа ќе биде полесно отстранување на содржината откако тоа има поставено).Висина : 5.1 инчен,.Дијаметар : 2.0 инч.Восокот е Потребно : 190 G ( 6.7 МЛ ).Мувлата е изградена на две одделни делови : основни дел и капак, за да се направи тоа практично да се земе од свеќа.Грб на калапи со масло пред да фрлаат восок.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне