.

.

Мажите Сонцето Шапка UPF50+ Риболов Капа со Вратот Заштитник за Жените на Отворено УВ Заштита Широк Обод Сонцето Шапка

Мажите Сонцето Шапка UPF50+ Риболов Капа со Вратот Заштитник за Жените на Отворено УВ Заштита Широк Обод Сонцето

DEN 1476.00

Од стока
Во продавницата

Полиестер,Мрежа,Најлон.Се повлече На затворање.Рака Мие Само.Материјал : Полиестер, Поставата : Најлон.Тоа е брзо сушење и дише својства.На врвот страни имаат дише мрежа, направи глава се излади во текот на летото.Големина : раководителот дебелина е 55-60cm (прилагодливи), гребенот широк е 11cm, која може добро да го блокира директна сончева светлина на очите и лицето.Кругот на памук sweatband е внатре шапка, така што тоа нема да биде алергични кога ќе ги допре главата, и исто така може и да ја апсорбира потта испушта во текот на вежбањето.Зад шапка е еластична бенд кој може да се прилагоди на големината на главата обемот, така што шапка може да се прилагодат за различни големини на главата турнеја. (Потсетување : Тоа не е погодна да се носат оваа капа со главата обемот на повеќе од 60cm).На задната страна на шапка е вратот заштитник, кој има подобра заштита од сонце функција и може да ја спречи ултравиолетовите зраци од оштетување на вратот.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне