.

.

LYMQY Игла Felting Започнете со Полнење,Почетник Колекции Вклучува Животинско Кукла Инструкции,Ратан Прстен Felting Волна Поставите Недовршени DIY Занаетчиски Материјал во

LYMQY Игла Felting Започнете со Полнење,Почетник Колекции Вклучува Животинско Кукла Инструкции,Ратан Прстен

DEN 1524.00

Од стока
Во продавницата

Високо-квалитетна волна?Ние ги користиме на највисок квалитет на природна волна.Овие меки, благи rovings се многу погодни за игла чувствува.Со едноставни инструкции, може да се направи симпатична животните.Лесно да се Направи?f сте почетник, не грижете се.Поради тоа што има чиста англиски хартија туториал кој содржи Лесни Чекори, Висока Резолуција на Фотографиите да ви помогне да се направи тоа.Меки, мека волна се многу погодни за игла чувствува.Со едноставни инструкции, може да се направи симпатична животните.Производот треба да се заврши до себе, да искуство на задоволство во текот на изработка на производот.ГОЛЕМ ХОБИ И ИДЕАЛЕН ПОДАРОК : Дали вие?повторно со оглед на преземањето felting како хоби или сте поискусни felter, оваа игла felting Стартер Сет е токму она што ви треба!.ШИРОКО се КОРИСТИ : Одлична за игла felting, влажни felting, се врти, embellishments, кукла одлуки, фен топки, подарок-одлуки и повеќе.Рачно изработени занаетчиски како свој украси или подароци за вашето семејство и пријателите ?Совршен за една девојка или момче што сака да се занает или сакате да започнете нова изработката хоби.Рака Поврзана беше меѓународен дизајн Уметност, која потекнува од Англија.Тоа е романтична народни стилови на декорација и беше многу однос и земен како декоративна уметност.За многу луѓе, што рака поврзана дар е емоционално искуство, проширена љубов медитација на лицето кое ги прима подарок.Име : Волна Почувствува Материјал Пакет-Ратан Прстен Тежина : 106g Пакување големина : висина 19*ширина 13*дебелина 6cm Материјал : волна почувствува пакување листа : Пена workbench (11.5*8.5*3cm) Ѕиркаат игла 4 (2 2 тенка) Основни цртежи (со англиски инструкции) Материјал пакет соодветните цртежи 66s волна Мобилен телефон јаже за полнење + око додатоци; Потсетник : очите и додатоци и фиксна со лепак, и иглите се лесно да се пробие во производството на почетници.Препорачливо е да се направи ѕиркаат игли, ве молиме да ги купите на игли посебно во продавницата како што е потребно; Овој производ е материјал пакет, не е готов производ, треба да го направите тоа самите.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне